Четвер, 30 Червня 2022 р.
15 Жовтня 2010

«СОБОР» ЙДЕ НА ШТУРМ МІСЬКОЇ РАДИ

За багатомандатним виборчим округом від УРП «Собор» список кандидатів у депутати до Кам’янець-Подільської міської ради очолив відомий у місті підприємець, спортивний функціонер, меценат Микола СОСУЛА.

Микола Іванович родом із сусідньої Дунаєвеччини, із с.Рудка. 1981 р., закінчивши середню школу, вступає до Київського політехнічного інституту. Разом із навчанням захоплюється спортивним скелелазінням. Як виявиться згодом, таке студентське захоплення стане вірним супутником і частиною його справи. Після навчання Микола Іванович служить в армії, а далі – Кам’янець-Подільський.

Саме після служби у Збройних силах молодого спеціаліста направляють на роботу інженером-конструктором на тодішній гігант нашої промисловості – завод «Електроприлад». Разом із працею поєднує тренерську роботу. На підприємстві відкрив гурток зі спортивного скелелазіння. Пропрацювавши на підприємстві до 1992 р., Микола СОСУЛА змушений був  шукати іншу роботу.

– Початок дев’яностих був доволі складним періодом. Разом із народженням держави відбувалося падіння військово-промислового комплексу, в тому числі й нашого «Електроприладу», – відзначає Микола СОСУЛА.

Як сьогодні пригадує Микола Іванович той нелегкий час. Люди опинилися на вулиці без роботи. Микола СОСУЛА був також у їхньому числі. Спочатку працював тренером спортивного клубу «Альпініст», але ця робота не могла забезпечити сім’ї. Подався, як і сотні йому подібних, у комерцію.

Сьогодні Миколу Івановича можна без перебільшення назвати успішним підприємцем, який досяг усього, що має, виключно власною працею та розумом. Він є власником будівельної фірми «Гермес-С», яка в основному займається висотними роботами, та готельного комплексу «Тарас Бульба».

Зрушити з місця депутатську засидженість

Зацікавленість у представницькому мандаті у Миколи СОСУЛИ виникла нещодавно. Хоча зізнається, що він завжди брав активну участь у політичному житті. Був небайдужим до тих подій, які відбуваються в державі. Разом з тим, ніколи не балотувався в депутати будь-якого рівня.

– До цього часу не балотувався в депутати. Вважав, що це прерогатива інших. Для мене основним завданням було розвивати власний бізнес, створювати додаткові робочі місця. Нині, коли поглянути на депутатський склад, то більша половина, або 70-80 відсотків, це люди, котрі неодноразово обиралися депутатами. За весь цей період їх роботи я не можу сказати, що вони покращили роботу медицини, освіти, ведення бізнесу. Ці люди приходять до влади, аби тільки бути у владі. Тому моє рішення балотуватися у депутати було

зумовлене бажанням змінити ситуацію, зрушити з місця цей камінь небажання та невміння проводити зміни та покращити життя кам’янчан.

На переконання Миколи Івановича, якщо сьогодні люди проголосують за тих, хто був при владі, незалежно від того, чи при владі вони, чи в опозиції, то перспективи розвитку міста, як і цілої держави, невтішні.

УРП «Собор» Микола СОСУЛА обрав тому, що це партія, яка захищає людей, а не самих себе. Свою політичну симпатію він пояснює тим, що ця партія є найстарішою в Україні, партією, яка про-йшла випробування як роками, так і позицією. Тут, на його переконання, зібралися люди, котрі справді бажають нашій державі та місту успішного розвитку. Вони захищають інтереси людей.

– «Собор» – це партія ліберальних поглядів. Партія, яка відстоює права та свободи людини, а це в сьогоднішніх умовах, коли багато хто говорить про деяке згортання демократичних засад розвитку, набуває неабиякої актуальності, – відзначає Микола Іванович.

Успішний розвиток міста можливий при достатньо потужному розвитку середнього класу. Саме розвиток потужного середнього класу, на думку першого номера в списку УРП «Собор» Миколи СОСУЛИ, дасть змогу значно покращити інфраструктуру та розвиток міста.

– Ми повинні зробити все, аби правила гри для малого та середнього бізнесу були якомога прозорішими, – говорить Микола Іванович. – Сприяння повинно заключатися у формуванні прозорої процедури надання земельних ділянок, започаткуванні надання пільгових кредитів підприємцям, які прагнуть розвивати в місті власну справу. Не розумію розмов, які ведуться щодо можливості якнайдорожчого продажу підприємства, на якому я починав свій трудовий

шлях, – «Електроприлад». На моє переконання, питання нині повинно стояти по-іншому: як знайти інвестора, котрий був би готовий взяти це підприємство задарма і зробити там щось путнє? На сьогодні «Електроприлад» морально та фізично застарів. Сюди потрібно вкласти значні кошти для створення виробничих потужностей.

Чому, аби влаштуватися на роботу, молодому вчителю потрібно заплатити

Боротьба з корупцією на найнижчому рівні повинна стати головним і першочерговим завданням нової влади, яка прийде в місто.

– Ну неможливо, коли молодому вчителю, який щойно закінчив навчання, для того, аби влаштуватися на роботу із заробітною платою 800 гривень на місяць, потрібно заплатити 2 тисячі доларів США. Така ж ситуація із медсестрою, лікарем. Взагалі, як можна говорити про ефективність роботи правоохоронця, освітянина, лікаря, коли вони отримують заробітну плату трохи більшу за тисячу гривень?!

Порушує Микола Іванович і питання доріг. За його словами, складається враження, що кошти на ремонт доріг ніколи не виділялися.

Без державницької позиції не обійтися

Попри те, що зміни, радикальні перетворення необхідно проводити на місцях, також для успішного розвитку міста потрібна і державна підтримка. За словами Миколи СОСУЛИ, вона повинна виражатися у проведенні низки реформ. Зокрема: у пенсійному забезпеченні – відійти від зрівнялівки, в охороні здоров’я – створити страхову медицину та забрати побори в лікарнях, у податковому законодавстві – сприяти розвитку бізнесу, а не заганяти його в глухий кут.

– Ми йдемо на вибори з великим бажанням зробити багато добрих справ, аби наше місто стало комфортним не лише для туристів, а й для нас, кам’янчан, – зазначає Микола Іванович.

Євгенія КУРЧИНСЬКА, спец. для «ПОДОЛЯНИНА».