П'ятница, 20 Травня 2022 р.
14 Січня 2011

ЧВЕРТЬ МІЛЬЯРДА – НЕ ТАК УЖЕ Й БАГАТО

11 січня відбулася позачергова сесія міськради, головним рішенням якої стало прийняття міського бюджету-2011. Бюджет Кам’янця на поточний рік визначений у сумі 250 млн. 213 тис. 461 грн. Видатки міського бюджету за галузевою ознакою визначені таким чином: освіта отримає 77611,04497 тис.грн., на охорону здоров’я виділено 50833,2 тис.грн., видатки на фізичну культуру та спорт передбачено в сумі 2243,5 тис.грн. На соціальний захист і соціальне забезпечення, молодіжні програми враховано видатки в сумі 77634,954 тис.грн. Видатки на соціальні програми у галузі сім’ї, жінок, молоді та дітей – 841,4 тис.грн. Житлово-комунальна сфера отримає 7309,4 тис.грн., культура та мистецтво – 10586,4 тис.грн.

За словами начальника фінансового управління Олександри ШЕВЧУК, бюджет цього року збалансований (видатки дорівнюють доходам), адже місцевий бюджет не може бути прийнятий з дефіцитом. Наше місто забезпечуватиме лише 30% доходів бюджету, решта – дотація держави. Заробітна плата для бюджетників передбачена на 12 місяців, але з урахуванням заходів з оптимізації, розроблених кожною галуззю. 

Міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ, у свою чергу, звернувся до депутатського корпусу з пропозицією кожному докласти зусиль, щоби побороти таке явище, як виплата зарплати «у конвертах», адже суттєво наповнює бюджет саме податок з доходів фізичних осіб.

Загалом, коментуючи для «ПОДОЛЯНИНА» прийнятий бюджет, Михайло Євстафійович зазначив, що якщо називати речі своїми іменами, то бюджет катастрофічний. Зокрема, із введенням у дію нового Податкового кодексу місто не добирає 3-х мільйонів гривень через відміну ринкового збору, а також 2-х мільйонів податку з доріг. Щоправда, очікується розподіл надходжень від акцизу на бензин, але поки що не відомо, скільки це буде коштів. 

– Але ми мусили прийняти той бюджет, який є на сьогодні. Радий, що депутати проголосували за головний фінансовий документ міста, і не просто проголосували, а працюють над пропозиціями щодо покращення наповнювання бюджету. Продовжимо роботу в цьому напрямку на наступній сесії міськради, яка відбудеться 25 січня, – зазначив мер.

Серед інших питань, котрі розглядалися на сесії міськради, було затвердження низки місцевих програм щодо приватизації майна комунальної власності, забезпечення контролю за благоустроєм і санітарним станом міста, забезпечення пожежної безпеки. Також депутати визначились із Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста на рік. 

На засіданні сесії було затверджено Положення про місцеві податки та збори (нововведенням стане туристичний збір) і визначено ставки єдиного податку для підприємців – фізичних осіб відповідно до класифікації видів економічної діяльності. Згідно з рішенням сесії, в місті із 28 зон паркування залишилося 12: вул.Першотравнева (між вул.Князів Коріатовичів і Данила Галицького), вул.Князів Коріатовичів (між вул.Привокзальна та пр.Грушевського), пр.Грушевського (між вул.Князів Коріатовичів і центральним входом у ринок, східна сторона), пр.Грушевського (між входом у міський стадіон і вул.Князів Коріатовичів, східна сторона), пр.Грушевського (між вул.Князів Коріатовичів і Соборна, східна сторона), пр.Грушевського (між вул.Данила Галицького та Соборна, східна сторона), пр.Грушевського (між центральним входом у ринок і вул.Данила Галицького, східна сторона), пр.Грушевського (між вул.Данила Галицького та Соборна, західна сторона), вул.Привокзальна (між вул.Князів Коріатовичів і Данила Галицького, західна сторона), пр.Грушевського (між вул.Соборна та Князів Коріатовичів, західна сторона), пр.Грушевського (між вул.Князів Коріатовичів і Драй-Хмари, західна сторона), вул.Огієнка (між вул.Данила Галицького та Князів Коріатовичів).