Понеділок, 04 Липня 2022 р.
8 Квітня 2011

СПРАВА НЕСТЕРУКА: «КІНА НЕ БУДЕ!»

4-6 квітня було продовжено слухання кримінальної справи щодо Анатолія НЕСТЕРУКА та Миколи НЕЧАЯ.

Дослідження письмових матеріалів справи слухалося без потерпілого ГЕСЕЛЄВА: Євген Олександрович захворів…

Спочатку розглянули клопотання прокурора щодо долучення до справи диска та роздруківки телефонних розмов за 2009-2010 рр. Анатолія НЕСТЕРУКА, Валерія АНДРУХОВИЧА, Олега МАРУНЧАКА з Євгеном ГЕСЕЛЄВИМ і Валентином КОСТІНСЬКИМ. Саме про це просив Анатолій Макарович.

Ще про одне клопотання заявив Анатолій НЕСТЕРУК. Він просив долучити до матеріалів справи рішення сесії міськради про встановлення коефіцієнта 0,5 і ділової переписки між Кам’янець-Подільською місь­крадою та Міністерством економіки про участь у «Експо-2010». Мінекономіки в ультимативній формі наголошувало, щоб місто гідно представило державу на міжнародній арені.

– Допомоги ні від кого не передбачало-

ся, – заявив Анатолій Макарович, – тому місто саме шукало кошти на виготовлення стенда. Всі дії відбувалися прозоро. Про це свідчить акт комісії, яка перевіряла діяльність міськради. Жодних порушень закону не було виявлено.

ЗМІ не обійшов суддя і цього разу. Він офіційно звернувся до прокурора з тим, що на суд чиниться тиск із боку преси. Він має намір написати заяву на ім’я обласного прокурора про притягнення журналістів до відповідальності. Не було уточнено, які саме публікації тиснуть на суд, але на цьому наголошувалося неодноразово.

Учасники судового процесу зупинялися на важливих, на їхню думку, документах, зокрема листі, адресованому директору ПП «Вест-2002», про надання благодійної допомоги комунальним підприємствам міста і перерахування коштів у сумі 50 тис.грн. на спецрахунок виконкому на участь у виставці в Шанхаї.

Вже вкотре Анатолій НЕСТЕРУК підтвердив, що цей лист підписав Валерій АНДРУХОВИЧ, та якби у той момент він був на роботі, то підписав би його сам, адже криміналу в цьому не вбачає.

Знову розглядалися проплачені потерпілим рахунки у гостинному домі «Клео­патра», кафе «Берізка», на подарунки працівникам МНС, принтер для ліцею тощо. Два перші факти підсудний навідріз заперечує. А факт того, як документи з’явилися в його робочому кабінеті, пояснює тим, що кабінет було опломбовано не одразу, на відміну від кабінету керуючого справами, тому він не виключає того, що їх просто підкинули. Інших фактів Анатолій Макарович не відкидає.

Захисник у цій справі звернув увагу на документ, в якому йдеться про процес мічення коштів. Обробка 242-х купюр номіналом 500 грн., зняття ксерокопій купюр, складання протоколу, ознайомлення з ним понятих розпочалося о 9.22, а закінчило­-

ся – о 9.30. Отже, правоохоронці впоралися з операцією менш ніж за 10 хвилин.

Далі Анатолію НЕСТЕРУКУ довелося пояснювати «чому він через певний проміжок часу досудового слідства відмовився співпрацювати зі слідством і давати покази», адже 20 вересня, коли в його кабінеті з’явилися правоохоронці, він відразу все розповів.

– Мені нічого було приховувати. Крім того, я був просто шокований, адже ніколи з таким не стикався. Уявіть собі: міську раду оточили люди в масках і з автоматами! Чим більше я розповідав слідству, тим більше давав можливостей використовувати різні факти проти мене. Проаналізувавши все, я зрозумів, що справа просто замовна. Якби не було виборів, то не було б і цього шоу. Я зневірився в неупередженості слідства. А в суді відповідав на всі запитання.

Також Анатолій НЕСТЕРУК категорично заперечує протоколи відтворення процесу дачі хабара у його кабінеті, який проводився за участю ГЕСЕЛЄВА та КОСТІНСЬКОГО. Він заявив, що жодного з них у листопаді-грудні 2010 р. в кабінеті міського голови не було. Крім того, підприємці не пам’ятають ні дня, ні часу, коли це проводилося. Отже, відтворення ніхто не проводив.

На 135-му аркуші четвертого тому йдеться про те, що «…осіб, які проживали в «Клеопатрі», не вдалося встановити, також не вдалося встановити і тих, хто їв у «Берізці». Анатолій Макарович вважає, що потерпілий набрав «лівих» рахунків і долучив їх до справи. Як долучив до матеріалів справи і рахунки К.Е.ГЕСЕЛЄВОЇ про проведення робіт на земельній ділянці, хоча в суді було встановлено, що ця особа до підприємства жодного відношення не має. Раніше в суді озвучувалося, що в «Клеопатрі» проживала урядова делегація, до чого міський голова також не причетний.

Сплив ще один цікавий факт. ПП «Вест-2002» перерахувало клубу «Юні миро­творці» 7900 грн. на поїздку учнів ліцею у Брест. Та вони не поїхали, бо гроші за чиєюсь вказівкою було переведено на рахунок СБУ. Не поталанило правоохоронцям повернути і благодійних коштів, перерахованих підприємцем, з рахунку КП «Кам’янецький парк», бо ними встигли виплатити зарплату працівникам КП.

Було зачитано також акти перевірок комісіями майже всіх підприємств та установ, які фігурують у справі. Виключенням стало лише ПП «Вест-2002». Адвокат Лев КАРТУШИН наголосив, що з актів перевірки діяльності підприємств видно: НЕСТЕРУК ніякого зиску від спрямування благодійних коштів до підприємств не мав.

Анатолій Макарович звернув увагу на те, що 20 вересня його робочого кабінету не було опломбовано, було проведено несанкціонований обшук, хоча постанова про нього була лише 23 вересня, а опломбували кабінет лише 27 вересня.

– Вважаю, що був час, аби підкинути платіжні доручення, – зазначив Анатолій НЕСТЕРУК.

Ще про один факт, який зібрало досудове слідство, наголосив підсудний.

– На 125-й сторінці сьомого тому є документ, засвідчений понятими, про те, що розмова з потерпілим відбувається в моєму кабінеті, але при цьому, напевне, забули про мою відсутність цього дня в місті, – наголосив Анатолій НЕСТЕРУК. – Я приїхав на роботу близько 16.00. Про це вже неодноразово свідчив Микола НЕЧАЙ, який тоді зустрів мене на сходах. Я зайшов у кабінет, а за мною – працівник СБУ. 20 вересня мене з нападом стенокардії з робочого місця забрали до лікарні. Фактично там і взяли під варту, поставивши під дверима майора з підполковником.

– Протокол затримання датується 21-м вересня (19.29), а 23-го, за постановою суду, взяли під варту, мотивуючи тим, що я можу впливати на хід розслідування, – продовжує Анатолій Макарович. – Та жодних підтверджень ні в слідства, ні в суду не було, бо я відразу співпрацював зі слідством. Коли термін продовжували ще на 3 місяці, знову мотивів для утримання за гратами не було, бо тоді ні на що впливати вже не міг.

У протоколі допиту від 30 вересня написано: «Не вважаю себе винним. Ніколи хабарів не брав!.. Слідство до мене упереджене». Я слідчому ще казав: «Кримінальна справа замовна, щоб усунути мене від виборів», – але він про це не написав. 9 жовтня я відмовився давати чистосердечні покази, адже вони оберталися проти мене.

Адвокат Лев КАРТУШИН додав, що спроби захисту зробити все для реєстрації Анатолія НЕСТЕРУКА кандидатом на посаду міського голови виявилися марними. Зробили все, щоб виборча комісія виїхала в СІЗО, але їх протримали там до кінця робочого дня та виставили за двері, аргументуючи тим, що це режимна установа.

6 квітня завершено слухання письмових свідчень у справі та зроблено перерву аж на два тижні. Напевне, дали можливість постраждалому підлікуватися, але, водночас, декому байдуже, що двоє людей утримуються за гратами, байдуже, що стан здоров’я Анатолія Макаровича невтішний…

Розгляд справи відкладено, оскільки через від­сутність потерпілого «кіно крутити» неможливо. 20 квітня в суді проводитиметься перегляд відео- та прослуховування аудіоматеріалів.