Понеділок, 04 Липня 2022 р.
13 Січня 2012

ДИВИВСЯ В ОЧІ МЕДИКАМ. І ЦІКАВИВСЯ ЗБРОЄЮ

ДИВИВСЯ В ОЧІ МЕДИКАМ. І ЦІКАВИВСЯ ЗБРОЄЮ6 січня  на Ка­м’я­неччині з робочим візитом перебував голова Хмель­ниць­кої ОДА Василь ЯДУХА. 

У переддень Різдва районна та міська лікарні отримали  по сучасному рентгенівському апа­рату на 3 робочі місця, придбані за державні кошти.  

Документи на нові рентгенком­плекси вар­тістю 1 млн. 800 тис.грн. кожний вручено головному лікарю ЦРЛ Якову ЦУГЛЕ­ВИЧУ та начальнику міськ­управ­ління охорони здо­ров’я Юрію ПЛИВАНЮКУ. 

Також у результаті приїзду губернатора державне підприємство НТК «Завод точної механіки» отримало шанс на державне замовлення в сумі 18 млн.грн.

Голову ОДА супроводжували міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ, голова РДА Михайло ЖЕЛІЗНИК, їхні заступники та голова райради Іван РОМАНЧУК. 

Під час зустрічі з медичними колективами обох лікарень Василь ЯДУХА розповів про те, що на медичне обладнання області 2011 р. було залучено 37 млн.грн. На ці кошти закуплено, зокрема, 7 цифрових флюорографів, 9 рентгенапаратів, перший в області цифровий ехокардіограф. У бюджеті 2012 р. видатки на галузь охорони здоров’я збільшено на 16%, але одночасно постає питання про наповнення бюджету.

Наголосивши на необхідності реформування та оптимізації галузі, губернатор порадив керівникам медичних закладів активізувати пошук можливостей залучення позабюджетних коштів. 

– Наші люди практично все купують за власні кошти – медикаменти, бинти, вату, шприци. А тому треба щось змінювати, – наголосив Василь Ядуха. – У структурі витрат медзакладів заробітна плата та енергоносії складають близько 90%, тому актуальним сьогодні є питання переходу на альтернативні види опалення.

До речі, головний лікар ЦРЛ Яків ЦУГЛЕВИЧ звернувся до голови ОДА з проханням допомогти з будівництвом модульної котельні для ЦРЛ, запуск якої надасть можливість значно зменшити витрати на енергоносії.  

В свою чергу начальник міськуправління охорони здоров’я Юрій ПЛИВАНЮК надав губернатору перелік найнеобхіднішого обладнання для кам’янецьких медзакладів (на суму 6 млн.грн.).

Також у своїх промовах Василь Степанович відзначив і позитивні тенденції в медицині міста і району.

– Для влади Хмельниччини, як і для жителів області, важливо, щоб працювало кожне підприємство, здатне працювати сьогодні. Завод точної механіки – не виняток. Сьогодні він переживає не найкращі часи, і ми порушили це питання на рівні Президента, прем’єр-міністра України, міністра оборони, – повідомив Василь ЯДУХА журналістам під час візиту на ДП «НТК ЗТМ». – За умови підвищення якості продукції держава гарантує замовлення в сумі 18 млн.грн., що дасть змогу суттєво виправити фінансовий стан підприємства та вивести його з кризового стану.