П'ятница, 01 Липня 2022 р.
22 Червня 2012

ЧИЄЮ МОВОЮ ГОВОРИТЬ МІСЬКА РАДА?

Обминути питання офіційної двомовності в Україні не змогли не лише ЗМІ та громад­ськість, а й міська влада. 

20 червня фракція «Батьківщина» зініціювала позачергову сесію, аби обговорити питання «Про звернення Кам’янець-Подільської міської ради щодо зняття з розгляду Верховною Радою законопроекту «Про засади державної мовної політики». Напередодні сесійного зібрання на вул.Соборна стояв намет, де збирали підписи кам’янчан на підтримку цього звернення. Як зазначила голова фракції «Батьківщина» Валентина ВОЛОШИНА, за декілька днів вдалося зібрати близько 2 тис. голосів. 

Проте не залишились осторонь і представники правлячої партії. Зі схожим зверненням ви­ступив і представник Партії регіонів Андрій ГАМАЛІЙ. Обидва листи мали приблизно однаковий зміст, проте «біло-червоні» були значно категоричнішими у своїх висловах. Аби консолідувати зусилля та догодити обом політичним силам, вирішили взяти півгодинну перерву для складання спільного звернення до вищих інстанцій. Була обрана редакційна комісія в складі 13 чоловік, котру очолив Віктор ПРИТУЛЯК. 

За дві години представили нове звернення, з якого було вилучено гостроту «Батьківщини» та дещо вкорочено красномовність регіоналів. У результаті текст вийшов абсолютно нейтральним. Хоча міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ таки знайшов нібито колюче речення: «Ми закликаємо вас усвідомити свою відповідальність перед суспільством та прийняти спільне і виважене рішення щодо зняття цього законопроекту з розгляду у Верховній Раді України». На думку Михайла Євстафійовича, варто було б залишити біло-блакитний варіант цього уривку, де йдеться про перенесення розгляду питання, а не остаточне його зняття. Бо ж місту треба якось жити далі, а такий спротив може піти не на користь дотаційному Кам’янцю. 

Та коли так лячно від вовків у лісі, то, можливо, не варто було б розмальовувати цього листа політичними кольорами? Може, простіше було б звернутись до Верховної Ради, позиціонуючи себе не як депутатів міськради, а як звичайних ка­м’янчан? Та, очевидно, хто не ризикує, той не отримує бонусів перед виборами.