Неділя, 14 Серпня 2022 р.
14 Березня 2014

РОСІЯ В КРИМУ

Потрібно визнати, що на сьогодні вже пізно вести якусь кампанію з «пропаганди» в Криму. Просто нас там уже ніхто не почує.

Результати референдуму 16 березня будуть такими, які потрібно тамтешньому керівництву та Росії. Києву нині треба готуватися до прийому десятків тисяч біженців з Криму.

Особливе питання – наші військові на півострові. Вони – просто герої. Необхідно терміново оголосити, що вони – учасники бойових дій.

Попереду на нас чекає дуже довгий процес боротьби за Крим. Дуже довгий.

Прихильників України в Криму (українців, татар і не лише) будуть гнобити по-російськи.

Економічні наслідки такого «приєднання» Криму будуть просто жахливими. Мова вже не про курортний сезон, не про енергетику та воду. Сьогодні все, наголошую – ВСЕ: продукти харчування, побутова хімія, не говорячи вже про меблі, побутову техніку – постачаються із України. Впевнений, що через декілька днів виникне питання неможливості постачання цих товарів через відсутність гарантій у здійсненні платежів. Серед населення Криму розпочнеться продовольча паніка.

Різко знизяться ціни на нерухомість. У рази зросте присутність кримінальних елементів. Не зрозуміло, що відбудеться з мобільним зв’язком. Не думаю, що українські банки продовжать роботу своїх карткових проектів.

Податкова і казначейська системи Криму зруйнуються в найближчі дні. Транспортне сполучення Криму з Україною буде припинено.

І так, Крим – це Придністров’я (Абхазія, Осетія). І тут не потрібно вдаватися до якихось ілюзій. Спецоперація Росії вже відбулася. Тому сьогоднішнє бажання аналізувати події на півострові через правові норми не має жодного сенсу. Але повторюся: на нас чекає довга боротьба за Крим. І перемога буде за нами!

Що дасть нинішня поїздка уряду до США? Моральну та матеріальну підтримку. Насамперед, будуть виділені гроші. Також можуть надати допомогу зброєю, пальним. Введуть усі можливі санкції проти Росії. На материкову частину України відправлять спостерігачів. Також можуть надати інструкторів для різних сфер, у тому числі й військової галузі.

Сьогодні американський флот перебуває неподалік від наших кордонів. Ми спостерігаємо за перекиданням авіації США до Польщі. За оптимальних результатів вони допоможуть блокувати одеське узбережжя, де нам необхідно насамперед убезпечити порт Південний.

У Росії програма максимум – відрізати нас від моря та вийти на Придністров’я. Однак втручання США та Євросоюзу вже сплутали їм усі карти.

Серед головних завдань українського народу – збереження легітимної Верховної Ради, недопущення протизаконних дій і проведення прозорих та демократичних президентських виборів.

Ростислав ЯРЕМА.