Понеділок, 15 Серпня 2022 р.
16 Травня 2014

ЗВЕРНЕННЯ МІСЦЕБЛЮСТИТЕЛЯ КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛИЧОЇ КАФЕДРИ МИТРОПОЛИТА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО І БУКОВИНСЬКОГО ОНУФРІЯ

ЗВЕРНЕННЯ МІСЦЕБЛЮСТИТЕЛЯ  КИЇВСЬКОЇ МИТРОПОЛИЧОЇ КАФЕДРИ  МИТРОПОЛИТА ЧЕРНІВЕЦЬКОГО  І БУКОВИНСЬКОГО ОНУФРІЯ  Вже протягом кількох місяців Україна переживає складні випробування. Вкрай неспокійною залишається ситуація на Донеччині та Луганщині. Жахливі події сталися 2 травня в Одесі, де внаслідок кривавих сутичок і пожежі в Будинку профспілок загинули кілька десятків людей і більше як сотня отримали поранення.

Українська православна церква висловлює свої співчуття рідним і близьким усіх загиблих. Ми підносимо молитви за спочин душі тих, хто пішов від нас, та за найшвидше одужання поранених. Любов Божа обіймає всіх нас. В океані Божественного милосердя зникають усі наші земні пристрасті та протистояння. Тому й Церква Христова не ділить свою паству за національними ознаками чи політичними вподобаннями. Ми молимося за всіх, незважаючи на те, по який бік барикад вони опинилися.

Протягом усіх місяців суспільно-політичної кризи в Україні наша Церква послідовно закликала до примирення та шукала шляхи, аби не допустити кровопролиття. Ми зверталися і до державної влади, і до опозиції із закликами припинити ворожнечу та сісти за стіл переговорів. Сьогодні політична ситуація в країні змінилася, але позиція Церкви залишається незмінною. Ми знов і знов закликаємо і нову владу, і нову опозицію докласти максимум зусиль для припинення кровопролиття. Ми знов і знов звертаємося до вас, наші рідні співвітчизники: «Зупиніться! Припиніть агресію, не застосовуйте зброї проти своїх братів та єдиновірців!».

Ми маємо зрозуміти, що жодна політична ідея не варта того, аби заради неї лилася кров. Не можна побудувати справедливого суспільства на насильстві, агресії та протистоянні. Справді, між громадянами України існують суттєві протиріччя. Не треба заплющувати на це очі. Однак шукати порозуміння і компроміс потрібно не зі зброєю в руках, а за столом переговорів. Будь-яке насильство завжди породжує тільки нові насильства. І кожне вбивство тягне за собою нові жертви. Ми маємо розірвати це пекельне коло та не дати дияволу перетворити нашу країну на поле братовбивчої війни.

У цей непростий час закликаю священнослужителів Української православної церкви до виваженої та відповідальної пастирської поведінки. Ми маємо пам’ятати, що місія Церкви полягає в Благій Звістці про примирення людини з Богом і людини з людиною. Духовенство має докласти зусиль, аби припинити ескалацію конфлікту.

Закликаю всіх вірних Української православної церкви до гарячої молитви. Будемо просити Господа нашого Ісуса Христа, аби Він заступни-цтвом Своєї Пречистої Матері зберіг нас від ворожнечі та братовбивства. Нехай мир Христовий і взаємне прощення прийдуть у наші серця!

+ОНУФРІЙ, митрополит Чернівецький

і Буковинський, Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри.