Четвер, 07 Липня 2022 р.
11 Жовтня 2019

ФСБ НЕ СПИТЬ

Контррозвідка СБУ запобігла новим спробам вербування українців спецслужбами РФ.

Оперативники встановили, що у травні 2019 р. під час перетину державного кордону на КПП «Новоазовськ» мешканця Хмельниччини затримали представники Прикордонної служби ФСБ РФ. Погрожуючи кримінальним переслідуванням за надумані правопорушення, представники іноземної спецслужби змусили нашого співвітчизника погодитися на конфіденційне співробітництво.
Чоловік під тиском підписав згоду на співпрацю з органами ФСБ РФ, отримав псевдонім та інструкції. Зв’язок із куратором мав підтримувати через телефонний додаток. Йому наказали збирати персональну та службову інформацію про співробітників Управління СБУ у Хмельницькій області та про місця дислокації військових об’єктів у регіоні.
Проте, повернувшись додому, він проігнорував завдання, звернувся до СБУ і детально розповів про всі обставини свого вербування й отримані доручення.
Хмельницький міськрайонний суд врахував те, що громадянин України не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб, добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок із ними та отримане завдання, і звільнив його від кримінальної відповідальності за ч.2 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, що у вересні повідомлялося про схожу історію, що сталася з нашою землячкою, яку представники ФСБ у пункті пропуску «Станиця Луганська» без пояснення причини затримали і через погрози та шантаж спробували схилити до негласного співробітництва. Після повернення додому жінка також звернулася до СБУ та надала детальні свідчення.
СБУ вкотре попереджає, що в поле зору спецслужб РФ може потрапити будь-який український громадянин, і закликає утриматися від поїздок до країни-агресора.

За матеріалами пресцентру СБУ.