П'ятница, 19 Серпня 2022 р.
2 Липня 2010

АБО ХОВАЙ У ГАРАЖ, АБО РЕЄСТРУЙ

Те, про що так довго говорили, нарешті сталося. Відтепер власники моторолерів (мопедів, скутерів), об’єм двигуна яких менший 50 см3, ганяти, як раніше, не будуть. Цьому послугувала постанова Кабміну, відповідно до якої такі мопеди підлягають державній реєстрації.

З одного боку, досить розумне рішення, адже, згідно зі статистичними даними, кількість ДТП за участю водіїв моторолерів останнім часом значно зросла. Як повідомив інспектор міського ВДАI старший лейтенант міліції Сергій ЗЮБРИЦЬКИЙ, минулого року сталося 162 ДТП за участю мопедистів, з яких 123 – з потерпілими. 9 осіб загинули та 141 – травмована. У місті з 5 аварій за участю мопедистів 4 були з потерпілими. З початку року по області скоєно 35 ДТП, в яких четверо водіїв загинули.

З іншого боку, таке нововведення добре вдарить по кишенях любителів «залізних коней», адже моторолери потрібно не лише зареєструвати, а й мати посвідчення на право керування ними (категорія «А1»).

Найдорожче обійдеться мопед тим, у кого взагалі немає посвідчення водія. За приблизно півтора місяця навчання в автошколі доведеться заплатити близько тисячі гривень.

– Ми вже розпочали набір груп віком від 16 років, – каже директор автошколи ТСОУ Володимир ДЕМЧЕНКО. – Водіям, які до цього мали відкриті певні категорії, а тепер ще й хочуть мати категорію «А1», необхідно буде пройти перепідготовку в автошколі протягом 10 днів. Після цього ми видаємо довідку, яка дає можливість допуску до здачі екзамену в ДАI. Там же за оформлення посвідчення водія категорії «А1» потрібно буде сплатити 69,42 грн.

Перепідготовка обійдеться, ні мало ні багато, у 240 грн. Після чого – пряма дорога у відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи (ВРЕР) УДАI УМВСУ в Хмельницькій області для реєстрації мопеда.

4-те ВРЕР у м.Кам’янець-Подільський уже другий тиждень реєструє такі транспортні засоби.

– Транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами, – пояснює начальник 4-го ВРЕР Сергій НАГОРНИЙ. – Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. Державна реєстрація проводиться на підставі заяви власника, поданої особисто, і документів, що засвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспорних засобів. На зареєстровані моторолери видаються тимчасові реєстраційні талони з безстроковим терміном дії та номерні знаки, які передбачені чинним державним стандартом для цієї категорії транспортних засобів. 

Найбільше ж нині запитань щодо реєстрації мопедів стосується вартості, а точніше того, скільки пересічному громадянинові доведеться викласти кровних за узаконення мопеда.

– Вартість реєстрації мопедів включає в себе: вартість тимчасового реєстраційного талона, номерного знака, послуг за огляд транспортного засобу, оформлення реєстраційних документів, проведення реєстрації (перереєстрації) та націнку за вартість спецпродук-ції, – каже начальник УДАI УМВСУ в Хмельницькій області Микола ДОВГАНЬ. – Реєстрація мопедів з видачею тимчасового реєстраційного талона та номерних знаків становить 47,65 гривні і включає огляд ТЗ під час реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку, видачі дозволу на переобладнання або заміни номерного агрегату мототранспорту, причепів (7 гривень), оформлення реєстраційних документів (15 гривень), реєстрація (перереєстрація) ТЗ (12 гривень), надбавка відповідно до постанови Кабміну (13,65 гривні). Вартість так званої спецпродукції становитиме 54,60 гривні. До цієї суми входить вартість бланку тимчасового реєстраційного талону (36 гривень) та державного номерного знака (18,60 гривні). Зняття з обліку мопеда включає в себе, знову ж таки, огляд ТЗ (7 гривень), оформлення реєстраційних документів (15 гривень), надбавка (1,73 гривні) і вартість тимчасового державного номерного знака (6,90 гривні). Загалом вартість реєстрації становить 102,25 гривні. 

Окрім реєстрації, власнику мопеда потрібно буде заплатити і за експертний огляд працівниками НДЕКЦ, які видадуть довідку та відповідні висновки щодо встановлення об’єму двигуна. Ця процедура обійдеться у близько 300 грн.

Отож, за скромними підрахунками, віднині офіційна їзда на моторолері обійдеться його власнику у майже півтори тисячі гривень. А от за неофіційну працівники ДАI з вересня почнуть активно штрафувати. За відсутність посвідчення водія та документів на скутері водію доведеться заплатити штраф від 425 до 850 грн., а то й, узагалі, залишитися без мопеда.