П'ятница, 28 Січня 2022 р.
8 Жовтня 2010

ОТРИМАЛИ ГУДЗ НА ГОЛОВУ

Конфлікт виник довкола ОСББ «59 квартал» у будинку №59 на вул.Огієнка. Свого часу мешканці побажали вийти зі складу КП «Житловик» і створити власне об’єднання, щоби покращити обслуговування свого будинку. Бо ЖЕКівськими послугами вони були не задоволені. Але, як ви-явилося тепер, коли ОСББ створювалося, то люди не читали його статуту. 

Мешканці цього будинку збунтувалися і вирішили вийти з ОСББ і повернутися на обслуговування до КП «Житловик».

– Після чергових зборів ОСББ, на яких порушувалося питання про підвищення тарифів майже на 50%, обурилася більшість мешканців будинку, – розповідає один із представників ініціативної групи із захисту прав мешканців будинку Наталія ЛІЩИНСЬКА. – Вони висловлювали незадоволення тим, що створили 

об’єднання, але не підрахували його рентабельності. Виходячи із КП «Житловик», мешканці позбулися навіть права на поточний ремонт. За підрахунками ініціативної групи, плата із 60-ти квартир становить суму, якої ледь вистачає на зарплату голові, бухгалтеру та двірнику. Про благоустрій, поточний ремонт і накопичувальний рахунок і говорити годі. Вирішили уважно перечитати статут. І… Що ж ми підписали?! Виявляється, що, відповідно до п.2.3 цього статуту, ОСББ має право встановлювати тарифи, кількість відрахувань у резервний і ремонтний фонди. Наміри ніби-то добрі, але при цьому не враховано поважний вік нашого будинку та його технічний стан. Можете собі уявити, скільки мешканцям треба  платити, щоб закрити всі дірки.

А ще, відповідно до п.2.5 того ж документу, ОСББ має право у випадку несплати у резервний і ремонтний фонди звертатися до суду та конфісковувати майно власників квартир боржників. На наш погляд, прав члени ОСББ не мають, а ли-ше – обов’язки. Насамперед від такого господарювання постраждають пенсіонери та малозабезпечені люди. Виходить, що більшості мешканців цього будинку в центрі міста незабаром доведеться розлучитися зі своїми помешканнями!

Тому 16 вересня було проведено загальні збори мешканців за участю представників ЖЕКу 

(КП «Житловик»), на яких було поставлено питання економічної доцільності існування ОСББ, корект-ності поведінки голови ОСББ (більшість людей висловила їй недовіру), про бажання більшості повернутися назад у КП «Житловик».

На основне запитання до правління: «За що воно тримається при очевидній нерентабельності?»  відповіді не дочекалися. Це дало підгрунтя для різних домислів: «Кому? Навіщо? Яка вигода? Чому з порушенням була здійснена передача будинку? (борг мешканців підприємству «Житловик» склав 11000 грн., отже, воно – у збитку)».  

Ще однією важливою проблемою постала прибудинкова територія. При створенні ОСББ йшлося про те, що у разі його нестворення міськвиконком забере землю для якогось будівництва. І тепер опозиція знову це питання поставила. Але дивно, чому будинок ОСББ має право на землю, а будинок комунальної власності – ні?!

Суперечки також точилися і довкола приміщення, яке колись викупив фотограф. Правління через суд хоче забрати приміщення у власника.

Отже, більшість людей вирішила вийти з ОСББ, але процедура повернення до КП «Житловик» дуже довга, бо свої права необхідно доводити у суді. Можливо, ОСББ – це дуже добре, але для новобудов чи будинків, де більша кількість квартир.