Середа, 06 Липня 2022 р.
6 Травня 2011

20 РОКІВ НА СТОРОЖІ

На фото в центрі перший начальник УБОЗ УМВСУ в Хмельницькій області Володимир КУТАСЕВИЧ, його наступник Микола БЛАЩУК, начальник Кам’янець-Подільського відділу УБОЗ Олексій ТІВАНОВ і його підлеглі. 6 травня співробітники управління боротьби з організованою злочинністю МВС України святкуватимуть 20-річчя з дня створення організації. За ці роки убозівцям під час своєї різнопланової, часто невидимої сторонньому оку роботи не раз доводилося зіштовхуватися з нахабністю зловмисників, бажанням яких було не лише заробити гроші за будь-яку ціну, а й здійснювати вплив на громадськість. Незважаючи на всі їхні хитрощі, співробітники УБОЗ виводили таких зловмисників на чисту воду. 

Біля витоків Кам’янець-Подільського відділу УБОЗ стояли Олексій ТІВАНОВ, Олег 

ЯНКОВСЬКИЙ і Микола САВЧУК. Вони, без перебільшення, були грозою бандитів. 

Взагалі, із самого початку, аби побороти бандитизм і корупцію, яка ніби спрут обвила молоду державу, потрібно було робити якісь радикальні кроки. Саме одним із них було створення структури УБОЗ. 

Як нині пригадує колишній оперативник Кам’янець-Подільського відділу УБОЗ Станіслав БАРАНОВСЬКИЙ, колектив убозівців був сильним, кожен зі співробітників був на своєму місці. Скільки справ було, що сьогодні можна написати не одну книгу! Тоді таких співробітників, як Олександр ОЛІЙНИК, Володимир КОЛІСНИК, Володимир КРИЛАТИЙ, Валерій ІЛЬНИЦЬКИЙ, Василь БАСЮК, Олександр ХОМЕНКО, Олександр НАДВОРНИЙ, Василь МАТІЙЧИК, Володимир КРАВЧУК, Андрій БАСЮК, Петро МОСЕНДЗ, знали не лише в місті, адже до території обслуговування, крім Кам’янця, входили Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Городоцький і Чемеровецький райони.

Неодноразово доводилося віч-на-віч стикатися з небезпекою. І досі убозівці пам’ятають той день, коли за трагічних обставин загинули їхні колеги Микола ФОШИН і Володимир МЕЛЬНИК. Це сталося 25 травня 1997 р. Правоохоронці були розстріляні під час спроби затримати небезпечних злочинців…

Колишнього начальника Кам’янець-Подільського відділу УБОЗ підполковника міліції Євгена СЛАБУНОВА по праву можна вважати одним із «довгожителів» УБОЗу, адже він віддав цій службі понад 8 років. 

– Служба була справді небезпечною, – пригадує Євген Федорович. – В УБОЗ я перевівся з посади начальника ВДСБЕЗ міськвідділу міліції. Разом зі мною працювали Сергій ПАВЛЮК, Валерій ПРЕДИТКЕВИЧ, Микола БОЛГОВ, Олександр ТКАЧУК, Володимир НАНОВСЬКИЙ, Олександр СТАСІЙ, Василь ГНАП, Микола ДОБРОГОРСЬКИЙ, Олександр БУКОВСЬКИЙ, Руслан КОВАЛЬ, Віталій КАЛАБАНЯ, Микола КУРИЛЕНКО та інші. Свого часу цей підрозділ очолювали Віктор ШИМКО, Валентин ВІТКОВСЬКИЙ, Микола ЖОГАН, Олександр РИБЧИНСЬКИЙ. УБОЗ – то справжня школа, служба, де промах чи недбалість могли коштувати життя. Взагалі, робота у правоохороннних органах пов’язана з постійною небезпекою. 

З нагоди 20-річчя з Дня заснування управління боротьби з організованою злочинністю МВС України хочу привітати ветеранів, пенсіонерів, сім’ї загиблих і весь особовий склад Кам’янець-Подільського відділення УБОЗ УМВСУ в Хмельницькій області. Всім тим, хто вдень і вночі охороняє наш спокій, тим, хто здатен захистити і допомогти, не шкодуючи власного життя, зичу міцного здоров’я та благополуччя у житті, де було би більше приємних турбот, надійних тилів і добробуту. Хочеться побажати, щоб наша міліція була популярною не лише в серіалах, а й у реальному житті. Щоб Ваша мужність, високий професійний обов’язок завжди служили людям.

Сьогодні Кам’янець-Подільську групу УБОЗ УМВСУ в Хмельницькій області очолює підполковник міліції Віктор МАРЕМУХА. Під його керівництвом працює шестеро оперативників. Сам Віктор Петрович в УБОЗі вже три роки, а в правоохоронних органах – з 1991-го. Він відзначає, що за цей час було багато різних справ, розкрито чимало злочинів, припинено діяльність організованих злочинних груп. УБОЗ і досі на сторожі!

Вчора в області відбулися урочистості з нагоди професійного свята. Ветеранів, пенсіонерів і діючих співробітників УБОЗ керівництво області привітало зі святом та окремим з них, зокрема Євгену СЛАБУНОВУ, Станіславу БАРАНОВСЬКОМУ та Олександру НАДВОРНОМУ, вручили грамоти за професійні здобутки в службі.