Вівторок, 07 Грудня 2021 р.
28 Вересня 2018

ФАЛЬСИФІКАТОРІВ ПОСАДИЛИ. ПОКИ ВДОМА

Правоохоронні органи Хмельниччини повідомили про підозру чотирьом особам, які у складі організованої злочинної групи виготовляли та реалізовували фальсифіковані алкогольні напої.

Завдяки скоординованим прокуратурою області заходам і належно спланованим діям, працівники Державної фіскальної служби та управління Служби безпеки України в області у червні цього року викрили підпільний цех із виготовлення фальсифікованого алкоголю.

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Олег Львовський, під час слідства встановлено, що житель м.Кам’янець-Подільський, з метою отримання стабільних незаконних прибутків, у квітні 2017 р. створив стійку злочинну групу, до складу якої залучив ще трьох осіб.

Відповідно до розподілу обов’язків між її учасниками, один зловмисник безпосередньо здійснював виготовлення фальсифікату в цеху, а організатор з іншими членами групи закуповували сировину та продавали готову продукцію замовникам.

Виготовляли алкоголь в орендованих у Кам’янці-Подільському нежитлових приміщеннях, обладнаних під цехи, які постійно змінювали. Використовуючи спеціальне обладнання, спільники виготовляли продукцію під виглядом горілки та коньяку, яку розливали в так звані «beginbox», ПЕТ-пляшки та каністри різної ємності з логотипами написів «Пшенична», «Фінляндія», «Єльцин», «Абсолют» тощо.

У подальшому ділки реалізовували виготовлену продукцію кінцевим споживачам через мережу закладів громадського харчування м.Кам’янець-Подільський і  Кам’янець-Подільського району.

Незважаючи на методи конспірації, у червні цього року діяльність групи припинено, а під час санкціонованих обшуків вилучено обладнання, яке використовувалось у злочинній діяльності, та продукцію на суму близько 1,9 млн.грн.

Наразі викритим особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.28, ч.1 ст.204, ч.3 ст.28, ч.2 ст.204, ч.3 ст.28, ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут та транспортування з метою збуту підакцизних товарів, вчинене організованою групою, шляхом відкриття підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, із недобро­якісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей).

Підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.

Стороною обвинувачення вживається комплекс заходів, спрямованих на завершення досудового розслідування.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області.