Середа, 01 Грудня 2021 р.
1 Лютого 2019

ЗАСУДИЛИ ПОЛІЦІЯНТА

22 січня Кам’янець-Подільський міськрайонний суд виніс вирок лейтенанту поліції, котрий вимагав 20 тис.грн. хабара за нескладання адмінпротоколу на водія, який сів за кермо напідпитку. За бажання нажитися поліцейський залишився без роботи і має сплатити солідний штраф.

Як зазначено у вироку, 17 серпня 2018 р., близько 5 ранку, інспектор роти патрульної поліції зупинив у Кам’янці-Подільському автомобіль «Volkswagen Golf» на іноземній реєстрації через несправність зовнішніх світлових приладів. Правоохоронець виявив у водія ознаки алкогольного сп’яніння, після чого запросив його до службового автомобіля. Водій зізнався, що вживав алкоголь у незначній дозі. Поліцейський повідомив, що буде складено адмінпротокол, і запропонував «вирішити питання» за 20 тис.грн. Чоловік зазначив, що такої суми грошей при собі не має і йому потрібен час, аби її зібрати. У ході телефонних розмов правоохоронець неодноразово нагадував останньому про їхню домовленість і необхідність надання йому вказаної неправомірної вигоди.

Удень 29 серпня 2018 р. під час чергової телефонної розмови поліціянт повідомив, що несе службу на стаціонарному посту «Довжок», і попросив водія приїхати. Але згодом інспектор відмовився від хабара та вийшов із приміщення посту.

Під час розслідування обвинувачений, який позитивно характеризується, визнав вину. Суд виніс таку ухвалу:

«Визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.368 КК України та призначити покарання у вигляді штрафу в розмірі 25 тис. 500 грн. із позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на три роки».

За матеріалами Єдиного державного реєстру судових рішень.