Четвер, 07 Липня 2022 р.
25 Березня 2011

ГУРТОМ КРАЩЕ БОКС ПІДНІМАТИ

Минулого тижня у місті проходили VI літні юнацькі обласні спортивні ігри серед юніорів і турнір з боксу серед школярів. 

В цьому є і велика заслуга міського голови Михайла СІМАШКЕВИЧА, якого відзначила подякою обласна федерація боксуЗмагання показали, що місто готове приймати масштабні та престижні змагання. Новий голова міської Федерації боксу «Ринг» Валерій СЛОБОДЯН зумів зібрати навколо себе ентузіастів, які можуть підняти престиж кам’янецького боксу. В цьому є і велика заслуга міського голови Михайла СІМАШКЕВИЧА, якого відзначила подякою обласна федерація боксу. 

У Кам’янці міську Асоціацію боксу та кікбоксингу «Ринг» було засновано 22 лютого 1993 р. Очолював її Микола СОЛОПЧУК. За час його керівництва було проведено безліч міжнародних, обласних і міських змагань, підготовлено багато спортсменів-розрядників. Серед них – перший професійний боксер області, призер чемпіонату України, чемпіон турніру космонавта ПОПОВИЧА мс Сергій ЛЯХ, чемпіон міжнародних турнірів мс Сергій УРБАНОВСЬКИЙ, фіналіст чемпіонату України, переможець Спартакіади серед юніорів Денис БРАНИЦЬКИЙ, призер чемпіонату України, член збірної України кмс Дмитро БРАНИЦЬКИЙ, бронзовий призер чемпіонату України, фіналіст Спартакіади України серед юніорів Олександр ЦИГАНЮК, учасник чемпіонату Європи серед школярів Назар БОЙЧУК та ін. 

У місті є досвідчені тренери, зокрема: Володимир ПРИХОДЬКО, Олександр СКАВРОНСЬКИЙ, Олег ЛЮЛЬКО, а також судді та рефері: Іван МАТВІЙЧУК, Віктор ДЕМЧИНСЬКИЙ, Віктор ЦИГАНЕНКО, Сергій ШИБУНЬКО та Андрій КВАСЮК, які можуть провести престижні змагання на гідному рівні.

Нині асоціацію перейменовано на міську Федерацію боксу «Ринг». Очолив її колишній боксер, директор будівельної фірми «Дан-сервіс», депутат міськради Валерій СЛОБОДЯН. 

Валерій Анатолійович прийшов у бокс 1975 р. Його першим тренером був Микола СОЛОПЧУК. У ті часи займатися цим чоловічим видом спорту було престижно. 5 років поспіль Валерій СЛОБОДЯН був одним з найсильніших боксерів міста, тримав пальму першості серед однолітків. 

Валерій СЛОБОДЯН з юними боксерами– Я не хочу, щоби хлопчаки вешталися по дворах, вживали спиртне, наркотики або билися, – говорить він. – Дітей слід організовувати, прививати їм любов до спорту. Повірте мені, впевнений хлопчина, який знає правила бою і вміє їх застосовувати, ніколи не буде чухати своїх кулаків на комусь слабшому чи жінці. Тому ми хочемо відродити бокс у місті.

Для цього будуть зроблені певні кроки. Насамперед потрібно створити осередок, де можуть збиратися і тренуватися поціновувачі цього виду спорту. А починати слід із молоді.

Позаминулого року влада передала ДЮСШ №2 приміщення на вул.Васильєва, 15, де мають бути зали для єдиноборств, але через нестачу коштів робіт не завершено.

До правління міської Федерації входить і Володимир ЮР’ЄВ – голова міської організації партії «УДАР» Віталія КЛИЧКА. І, відповідно до програми КЛИЧКА про відбудову і реконструкцію залів, уже є домовленість із супербоксером про виділення з Фонду братів КЛИЧКІВ на придбання спорядження та інвентаря для боксерського залу ДЮСШ №2 понад 600 тис.грн.

– Планується приїзд до нашого міста Віталія КЛИЧКА і започаткування зіркового турніру, який, можливо, в майбутньому стане традиційним, – говорить Володимир Васильович. –  За клопотанням міського голови Михайла СІМАШКЕВИЧА, з обласного бюджету на завершення ремонтних робіт у ДЮСШ №2 виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень. У травні планується відкриття об’єкта. 

– Ми проводили збори правління Федерації, на яких обговорювалося питання проведення у травні традиційного Всеукраїнського турніру з боксу, а також можливості проведення матчу боксерів-професіоналів нашого міста, – зазначає Валерій СЛОБОДЯН. – Боксуватиме Сергій ЛЯХ, а його 

супротивника ми ще визначаємо. 

Отже, кам’янецька влада, міська Федерація боксу та «УДАР», об’єднавшись, стануть міцним кулаком у вирішенні молодіжної проблеми. 

До речі, слово «бокс» у перекладі з англійської означає «удар». Цей вид спорту розвинувся з кулачного бою і проводився без боксерських рукавичок. А з 1867 р. були затверджені перші правила боксу в рукавичках. З 1904 р. бокс увійшов до програми сучасних Олімпійських ігор, а з двадцятих років почав проводитися чемпіонат Європи.