Середа, 06 Липня 2022 р.
27 Травня 2011

ВЕЛИКИЙ МОТОБОЛ ПОВЕРТАЄТЬСЯ!

Кубок України з мотоболуКубок України з мотоболу, про який мріяв наш шеф, таки відбувся. Наша команда «Поділля» хоч і не здобула перемоги, проте впевнено заявила, що вона є і готова до подальших змагань. Але все по порядку.

20-22 травня у рамках святкування Дня міста пройшов Кубок України з мотоболу. З відгуків команд і глядачів, усе відбулося на високому рівні. Щоправда, як відзначають самі мотоболісти, через не зовсім чітку злагодженість роботи Федерації мотоболу України командам «Поділля» та «Антрацит» завчасно не було сповіщено про можливість взяття до команди гравців-легіонерів. Новина викликала шквал обурення у команди «Антрацит». Хоч антрацитівці і приїхали на декілька днів 

раніше, аби потренуватися на нашому полі, проте відмовилися брати участь у змаганнях за Кубок. Та й взагалі в запалі сказали, що у будь-яких чемпіонатах України з мотоболу участі не братимуть.

У результаті за Кубок змагалися три команди: «Восход» (м.Вознесенськ), «Союз-3» (м.Єнакієве) та «Поділля» (м.Кам’янець-Подільський). 

Проїзд мотобольних команд та автомобілів ТСОУ вулицями міста ніби розбудив від сну прихильників цього виду спорту. Глядачі одразу ж хлинули на трибуни, аби стати свідками по-справжньому чоловічої гри. З вітальним словом під час урочистого відкриття Кубка Украї-

ни – 2011 виступили міський голова 

Михайло СІМАШКЕВИЧ і віце-президент Федерації мотоболу України Олександр ПОСТОЛЮК. Право підняти прапор змагань під музику військового оркестру було надано капітанам трьох команд.

У перший день, 20 травня, змагання розпочали команди «Поділля» та «Восход». Це була перша гра, яка стала для наших гравців ще й своєрідним першим тренуванням. 

– Тяжко було одразу зорієнтуватися у правильності своїх дій, – каже воротар мотобольної команди «Поділля» Сергій ШВАРЧУК, – тож програш «Восходу» (рахунок 6:1) не вважатимемо ганебним для нас. Команда суперників займається протягом цілого року. В них по три-чотири тренування на тиждень. Ми ж поки що, на жаль, не маємо для тренувань достатньо фінансів.

На другий день змагань тривала запекла боротьба між командами «Поділля» та «Союз-3». З першого ж періоду на наші ворота почався потужний тиск з боку російських легіонерів, які виступили в складі команди суперників. Кам’янецькі мотоболісти відбивали удари наскільки могли, проте сили були нерівними. В другому періоді, коли легіонери з’їхали з поля, гра поступово почала вирівнюватися і трибуни побачили український мотобол у чистому вигляді, таким, який він є, – без допомоги та підтримки. Та під кінець гри легіонери знову виїхали на поле. Гра закінчилася з рахунком попереднього дня 6:1 на користь команди «Союз-3».

У фінальному поєдинку, що відбувся в неділю, зійшлися «Союз-3» та «Восход». Кам’янчани побачили не стільки гру 

українських команд, скільки гру легіонерів. Це було протистояння російських і білоруських асів мотоболу. В результаті перемогу з рахунком 4:3 та Кубок України з мотоболу здобула комада «Восход» із Вознесенська.

Також у рамках Кубка України – 2011 пройшов майстер-клас із велотріалу, який провели хмельничани – молоді спортсмени Олег ГРИШКО та Ярослав ДУРНЯК. А 25 травня в небі над мотобольним стадіоном літали літаки, зроблені власноруч Назаром ПРОКОПОВИМ, Артемом ДЕЙНЕКОЮ, Олександром КОРОТНЮКОМ та Андрієм МРАЧКОВСЬ-

КИМ – учнями авіамодельного гуртка філії Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник гуртка Сергій КАЩУК).

Мотоболісти команди «Поділля» висловлюють щиру вдячність за матеріальну, технічну підтримку та сприяння у проведенні Кубка міській владі, управлінню освіти і науки, оргкомітету з проведення Кубка України – 2011, міському Товариству сприяння обороні України (голова Володимир ДЕМЧЕНКО); інформаційним спонсорам – газеті «ПОДОЛЯНИН», «Пропозиція», «Кам’янець-Подільські оголошення», радіо «Ретро-105,7 FМ»; Українській екологічній страховій компанії, яка за власні кошти застрахувала гравців на ігри та ПП Хмелюк за пошиття спортивної форми. Надзвичайно вдячні механіку Ігорю ІВАНОВУ, який днював і ночував на мотобольному стадіоні, забезпечуючи готовність техніки до проведення змагань.

Старт мотоболу в Кам’янці дано. Віримо, що розпочата справа буде мати гідне продовження, радуватиме кам’янчан гарними іграми, а мотоболістів – перемогами.