Неділя, 14 Серпня 2022 р.
12 Жовтня 2012

ВІД ТРІУМФУ ДО ЗАНЕПАДУ

ВІД ТРІУМФУ ДО ЗАНЕПАДУ  20 років тому кам’янецька мотобольна команда «Поділля» вперше стала чемпіоном незалежної України (до цього 1980 року перемагала у чемпіонаті УРСР).

– Змагалося досить сильних 10 команд, – згадує нинішній граючий тренер «Поділля» Володимир ДАНИЛЯК. – Боротьба була запеклою, та ми забезпечили собі чемпіонство ще за тур до закінчення турніру. Тоді нас і вболівальники, і влада підтримували…

В той же рік вони вибороли і Кубок України. З того чемпіонського складу в команді досі грають, окрім Даниляка, ще Володимир Тіт і Сергій Шварчук.

Згодом «Поділля» ще п’ять разів ставало чемпіоном України (1993 та 1995-1998 рр.). Це були часи найбільшого піднесення команди, а потім через брак фінансування почався спад.

– Усі знайомі мотоболісти з України та СНГ взагалі в шоці, як ми «протягнули» останні три роки в чемпіонаті, – розповідає Володимир Даниляк. – Хтось дасть декілька тисяч гривень на рік, коли для однієї поїздки потрібно близько десяти тисяч. Iз жовтня стартувало третє коло, але ми не їдемо. За що їхати? Місто «плюнуло» на мотобол. Колись казали, що у Кам’янці є дві квітки: фортеця і мотобол. Але одну квітку «загнули» до межі.

Незважаючи на зацікавленість молоді мотоболом, цей вид спорту в місті помирає. Славне минуле переходить у категорію спогадів. Утім реанімувати мотобол ще можна, гравці нікуди не зникли, стадіон на місці. Кам’янцю навіть пропонували проводити чемпіонат Європи, от тільки біда – тих, хто має гроші, мотобол не цікавить, а голий ентузіазм спортсменів колись таки вичерпається.