П'ятница, 19 Серпня 2022 р.
28 Червня 2013

ЛАМАЙТЕ СТЕРЕОТИПИ!

ЛАМАЙТЕ СТЕРЕОТИПИ!Досить часто у дівчат чи жінок складається хибне уявлення, що можуть з їхнім тілом зробити заняття в тренажерному залі. При словах «тренажер», «гантелі», «штанга» багато хто уявляє щось жахливе. Припущення, що заняття одразу перетворять їх на культуристок професійного рівня, відлякують жінок від тренажерних залів.

Але як же бути? Всім хочеться виглядати красиво та привабливо, мати струнке та рельєфне тіло. Прес, пружні сіднички і руки без апельсинової кірки – хіба не це мрія кожної жінки?

Тож для початку потрібно викинути з голови всіх «тарганів» і розібратися з надуманими міфами щодо жіночих тренувань у тренажерній залі.

Міф 1: «Силові тренування зроблять мене масивною».

Це не так. Ви приведете м’язи в тонус і сформуєте їх. Громіздкою статуру робить якраз надлишкова вага, в накопиченні якої багато хто з жінок досягає успіху через те, що жир набагато легший за м’язи. Наростивши 1 кг жиру, ви станете більш об’ємною, ніж коли наберете 1 кг м’язової маси. До того ж приріст м’язів, якщо він «ляже» в потрібних місцях, покращить статуру, а жир, осідаючи на різних частинах тіла, завжди погіршує зовнішність і настрій.

Міф 2: «Я стану схожою на чоловіка».

Це найпоширеніша помилка, яку можна почути з вуст будь-якої жінки. За нарощення м’язової тканини в чоловіків відповідає гормон – тестостерон. Щоб досягти чоловічих форм, потрібно або народитися з більшістю чоловічих хромосом в організмі, або ж у ході життя змінити свій гормональний статус. Якщо Бог створив вас жінкою, і ви не вживаєте стероїдних препаратів, тобто займаєтеся «натурально», то розвинути потужний тип чоловічої мускулатури у вас фізіологічно просто не вийде.

Міф 3: «Перестану займатися – м’язи перетворяться на жир».

Чесно кажучи, відповіддю на це ствердження може стати тільки усмішка. М’язи ніколи не зможуть перетворитися на жир, як і банан не стане апельсином. Це зовсім різні тканини організму людини, які виконують різні функції. Жир пасивний, він просто є сховищем надлишкової енергії та розростається в результаті неправильного харчування.

Міф 4: «Мені потрібна лише найменша вага».

Часто в тренажерних залах можна зустріти дівчат, які готові годинами стояти біля улюбленого тренажера та робити по 50-100 повторювань за раз, навіть без натяку на втому. Насправді, коли ви робите 10-15 повторювань, у роботу включаються повільно-скорочувальні волокна, що відповідають за витривалість, але не за масу й силу м’язів. Звичайно, велика кількість повторювань і маленька вага мають місце в силових тренуваннях, але будувати свою персональну програму таким чином – неправильно. Тому доцільно працювати з достатньою для себе вагою по 10-15 повторювань однієї вправи. Мізерні гантельки не зроблять фігуру стрункою, допомогти в цьому зможе комплекс вправ та правильне харчування.

Міф 5: «Потрібно тренуватися багато та часто».

Велика кількість представниць прекрасної статі вважають: щоб скоригувати фігуру, знизити кількість жирової тканини, потрібно «прописатися» в тренажерному залі, відвідуючи його 5-6 разів на тиждень, на рівні з чоловіками. Насправді це не так. Для швидкого і довготривалого ефекту потрібно тренуватися не більше як 3 рази на тиждень. У першу чергу дівчатам варто враховувати фізіологічні особливості свого організму та розуміти, що дуже часті тренування – це вірний супутник перевтоми та гальмування процесів приросту м’язової тканини.

Міф 6: «Займаючись у тренажерному залі, можна їсти все, що хочеш».

Якби це було правдою!!! Та, на жаль, про таке можна лише мріяти… Наш індивідуальний обмін речовин визначає, скільки калорій ми спалюємо як у звичайному режимі, так і в режимі тренувань. Якщо ви вживаєте більше калорій, ніж може опрацювати ваш метаболізм, то вони будуть відкладатися у вигляді жирової тканини незалежно від тренувань. Цей міф, можливо, з’явився завдяки людям, метаболізм яких настільки високий, що вони можуть з’їсти слона та спалити всі калорії на ранковій пробіжці. На таких людей, думаю, орієнтуватися не треба, як і заздрити їм. Для більшості з них наростити м’язову масу – дуже важка праця.

Міф 7: «Аеробіка замість занять у тренажерному залі покращить фігуру».

Аеробні тренування дуже корисні, вони покращують роботу серцево-судинної та дихальної систем, пришвидшують обмін речовин, в якійсь мірі допомагають звільнитися від зайвої ваги. Але вони не здатні вибудовувати м’язові тканини, відточити фігуру – тут аеробіка вам не помічник. Аеробні вправи можуть допомогти звільнитися від зайвої ваги, але зробити тіло пружним, впоратись з проблемними ділянками зможуть лише силові тренування в тренажерному залі.

Міф 8: «Силові вправи сприяють збільшенню грудей».

Жіночі груди складаються переважно із жирової тканини, тому збільшити їх тренуваннями не вийде. Більше того, якщо ви в боротьбі за струнку фігуру будете занадто старанно спалювати зайвий жир, то груди можуть навіть зменшитися. Але якщо під час тренувань звернете увагу на цю частину тіла, то зможете зробити її більш пружною і привабливою. Вам допоможе кваліфікований спеціаліст, який розробить програму тренувань, врахувавши всі ваші побажання.

Міф 9: «Силові вправи сприяють росту м’язів, що значно знижують гнучкість тіла».

Якщо ви займаєтеся з повною віддачею, доводячи кожну вправу до кінця, ваша гнучкість тільки зросте. Такі вправи, як розведення гантелей, станова тяга на прямих ногах, жим гантелей і різноманітні розтяжки, при умові правильного виконання зроблять тіло значно гнучкішим.

ЛАМАЙТЕ СТЕРЕОТИПИ!Міф 10: «Для досягнення результату потрібно вживати харчові добавки».

Білкові добавки потрібні тим, хто бажає брати участь у змаганнях з бодибілдингу. Для інших потрібно правильно харчуватися та з допомогою персонального тренера-інструктора розробити індивідуальну програму й досягти поставлених цілей.

Ну хто не бажає отримати спокусливу та підтягнуту фігуру? Найпростіше побудувати тіло в тренажерному залі Фітнес-центру «Нова Будова». У новачка, котрий приходить до тренажерного залу, є два шляхи. Перший – з нульовими знаннями, самостійно набувати в залі необхідного досвіду тренувань. Це досить тривалий і не завжди правильний процес. І другий шлях – заняття з персональним тренером. Любі жінки, грамотно продумані тренування не будуть вас втомлювати, а приноситимуть лише радість. Краще займатися з кваліфікованим тренером, аніж просто переходити від одного тренажера до іншого, не розуміючи, що, власне, ви робите. Або ще гірше – слухати поради «бувалих», вони такого можуть нарадити…

Запрошуємо вас до тренажерного залу Фітнес-центру «Нова Будова». Наразі це найсучасніший тренажерний зал нашого міста. Займаючись тут, кожен буде почуватися комфортно. В тренажерному залі розміщене професійне обладнання: тренажери та кардіотренажери провідних виробників «HOIST», «PRECOR», «FOREMAN». Завдяки правильній біомеханіці та легкості індивідуальних налаштувань, вони дають змогу тренуватися всім.

Жінок у фітнес-центрах інколи навіть більше, ніж чоловіків, а от грамотної інформації з приводу того, чим відрізняється тренінг жінки від тренінгу чоловіка – дуже мало. І що б там не казали, але жіноча мотивація краща за чоловічу. Багато дівчат готові регулярно терпіти жорсткі обмеження задля того, аби наблизити себе до потрібного результату. А найголовніше – їм це вдається, варто лише зламати стереотипи та рухатися до поставленої мети!

Бажаємо всім, хто вже займається або ж перебуває на шляху до тренажерного залу, скинути зайву вагу, стати здоровими і красивими! Запрошуємо до нас, приходьте і не пожалкуєте!!!