П'ятница, 20 Травня 2022 р.
22 Серпня 2014

ПОСТУП «КАМЕНЯРІВ»

Нещодавно у нашому місті відбувся вагомий дебют – перші свої матчі провела регбійна команда «Каменярі» (Див. «ПОДОЛЯНИН» від 15 серпня ц.р.). Цей факт вартий того, аби зупинитися на ньому детальніше.

Декілька років тому в Кам’янці відчувалася нестача міських команд із ігрових видів спорту, повболівати за які приходили б глядачі. Нині ситуація поліпшилася. Баскетболісти «Ді Ді Бао» стабільно виступають у І лізі української першості, мотобольне «Поділля» отримало нове дихання і перспективу розвитку, футбольна «Атланта» непогано виступає на чемпіонаті області, й от іще з’явилися регбійні «Каменярі».

Фото Лілії ПетрукТворцем, тренером і капітаном цієї команди є адвокат Вадим Рудик. Корінний хмельничанин із дитинства займався регбі. А переселившись у Кам’янець, вирішив і тут розвивати улюблену гру.

Ще минулого року, після проведення в Кам’янці етапу Кубка України, ми набрали школярів-старшокласників для формування міської команди з регбі, – розповідає Вадим Миколайович. – Найбільшою проблемою була відсутність постійної бази для тренувань. Навесні до цього додалися і загальнодержавні проблеми. Згодом школярі почали готуватися до екзаменів, тому їм було не до регбі. Кістяком команди залишилися студенти з Хмельницького і Тернополя, які раніше вже мали досвід гри у своїх містах. Звісно, не завжди виходить влітку їх усіх зібрати. 

 Надалі наші плани залежатимуть від можливості створити сильний колектив, для чого необхідні регулярні тренування. Правила гри у регбі значно складніші ніж у футболі. Вага та сила гравців тут мають велике значення, але будь-якого велетня можна зупинити і звалити на землю. Вирішальною все ж стає техніка.

Тож потрібен постійний майданчик для занять, а взимку – спортзал. Над цими питаннями ми працюємо. 

– А яка система змагань регбі в Україні? 

Вона часто змінюється. Нині чемпіонат України побудований так, що команди проводять спочатку регіональні етапи (щоб зекономити на переїздах). Потім переможці етапів розігрують чемпіонство. Щоправда, мається на увазі регбі з 15-ма гравцями в команді. З регбі-7 проводиться лише поетапний Кубок України. Але на регбі-15 сьогодні нам не вистачає гравців.

Якщо налагодимо регулярні тренування, то найперше проведемо декілька товариських зустрічей з командами сусідніх областей, аби оцінити свої можливості, заручимося фінансовою підтримкою, і тоді наступного року можна вже буде сміливо брати участь в офіційних іграх.

– Вадиме Миколайовичу, що наштовхнуло назвати команду «Каменярі»?

Це тимчасова назва, перше, що прийшло в голову. Якщо у нас з’явиться спонсор, можливо, і назва зміниться.

– Як, до речі, зі спонсорською допомогою? 

– Кубок міста ми організували завдяки фінансовій підтримці компанії «Crazy Network» і СТОВ «Гуменецьке», яке утримують французькі інвестори (у Франції люблять регбі). За оренду міського стадіону заплатили лише символічну суму, за що вдячність міській владі та директорові стадіону Віктору Хавруняку. Але постійного спонсора ще не маємо.

– Як справи з матеріальною базою команди?

Своєї форми немає, зате виручає секонд-хенд. У таких країнах, як Англія чи Франція, серед населення популярно носити «регбійки». Цей вживаний одяг часто, як «гуманітарку», привозять в Україну. Тому в секонд-хендах можна знайти професійну регбійну форму.

Це важливо, бо у регбі дозволяється хапати за одяг суперника. Під час швидкої, динамічної гри звичайна футболка просто порветься. А «регбійки» з відповідного матеріалу і мають міцні шви.

З м’ячами допомагають краще забезпечені команди з інших міст. 

Позитивом стало й те, що нещодавно Хмельницьку обласну федерацію регбі очолив діючий гравець Олег Плахотнюк, який за півроку роботи впровадив чимало новацій. Також він готовий сприяти розвитку нашої команди.