Середа, 08 Грудня 2021 р.
19 Лютого 2016

«ЕЛЬ КЛАСІКО» ПО-КАМ’ЯНЕЦЬКИ

«Октава»Захопливим гостросюжетним трилером видалася кінцівка чемпіонату міста з футзалу. А хепі-ендом усе закінчилося для «Октави», яка зруйнувала стереотип – «грають усі, а виграє національний університет». Змагання, які завершилися 14 лютого, проводилися в НВК №17.

VІІ тур:
«Спартак-К-ПНУ» – «Фортуна» – 3:2; «Октава» – «Фортеця-К-ПНУ» – 3:3; «Атланта» – «Довжок» – 8:1; «Руські фільварки» – «ЗМІ» – 7:8; «Товтри» – «Авто-Street» – 2:2.

VІІІ тур: «Фортуна» – «Октава» – 2:6; «Фортеця-К-ПНУ» – «Атланта» – 3:0; «Довжок» – «Руські фільварки» – 3:3; «ЗМІ» – «Товтри» – 7:2; «Авто-Street» – «Спартак-К-ПНУ» – 1:4.

ІХ тур: «Руські фільварки» – «Фортеця-К-ПНУ» – 4:4; «Авто-Street» – «Фортуна» – 3:5; «Атланта» – «Октава» – 2:2; «Товтри» – «Довжок» – 3:8; «Спартак-К-ПНУ» – «ЗМІ» – 6:0.

«Золотий» матч: «Октава» – «Фортеця-К-ПНУ» – 3:1.


Родзинкою турніру стало місцеве «ель класіко»: «Фортеця-К-ПНУ» – «Октава». Якщо більшість найсильніших кам’янецьких гравців зібрана в команді

К-ПНУ ім.Івана Огієнка, то «Октава» орієнтувалася на підтримку своїх легіонерів (переважно із Чернівеччини). Гра між ними викликала ажіотаж – понад 200 глядачів у залі без нормальних глядацьких місць.

Перший тайм був шаленим – суперники раз у раз обмінювалися голами – 3:3, та в другому таймі публіка голів не побачила. Усе йшло до «золотого» матчу між ними. Але в останній день змагань «Руські фільварки» сенсаційно зіграли з «Фортецею» внічию. «Октаві» для тріумфу залишалося виграти в «Атланти», та й вона спіткнулася. «Атланта» на останній хвилині гри зрівняла рахунок. Щоб визначити чемпіона, «ель класіко», на радість публіки, довелося повторити. Але тепер «Октава» швидко відкрила рахунок і надалі не давала розігратися «Фортеці». В другому таймі «Октава» забила ще двічі. Єдине, що вдалося «фортечникам», – забити гол із пенальті, який вже нічого не вирішував. 3:1 – «Октава» – чемпіон!

– Чемпіонат міста видався цікавішим, ніж торік, – відзначив керівник команди «Октава» Михайло Прокопов. – Позитивно спрацювали доповнення до регламенту, за які проголосували більшість представників команд, врахувавши торішні суддівські помилки. А рішення «золотого» матчу стало окрасою всього турніру.

– За «Октаву» грали переважно легіонери. Гадаєте, це єдина можливість на сьогодні конкурувати з «Фортецею-К-ПНУ»?

– Річ в іншому. «Октаву» засновано 2007 року в моєму рідному селі Слобідка-Рихтівська. Сільські гравці приносили чимало титулів районних турнірів. Але для перемог в обласних змаганнях та другої ліги України з футзалу, де ми грали раніше, необхідно було підсилюватися. Тому гравці, яких ви бачили на полі, свого часу захищали честь нашого міста чи району у футболці «Октави». Цьогоріч чемпіонат міста зробили відкритим. Це дало нам можливість зібрати найдосвідченіших гравців команди.

Щодо «Фортеці-К-ПНУ», то це дуже хороша команда, котра має найбільше шансів перемагати, адже хлопці постійно разом тренуються, мають великий досвід різних змагань. Торік (судячи з результатів на початку турніру) конкуренцію «Фортеці» могли скласти чимало інших команд. Але цьогоріч вони впевнено йшли впродовж чемпіонату і по праву могли б заслуговувати на чемпіонство. Та поле рівне, м’яч круглий. Завдяки шаленому бажанню команди, перемога дісталася нам. Дякую всім учасникам, організаторам турніру та нашим уболівальникам. Хто б що не казав на мою адресу, але «Октава» подарувала любителям футзалу багато незабутніх вражень, яких так не вистачає у наш складний час.

Розповімо трохи про інших учасників турніру. «Атланта» вдруге поспіль взяла бронзові медалі. Очевидно, вона може претендувати на більше, якщо підсилиться. Чудово себе показала друга команда університету «Спартак-К-ПНУ», котра виграла в усіх, крім призерів. Тут грають треновані студенти-фізкультурники з молодших курсів. Заслуговує поваги і «Фортуна», в складі якої переважно ветерани, котрі можуть «обскакати» молодих. «Руські фільварки» варто відзначити як єдину команду, котра представляла певний мікрорайон міста (було б непогано, якби таких команд побільшало). Це колектив середнього рівня, але має у своєму складі доволі сильних гравців. Так само можна сказати і про «Авто-Street». Команда гарно стартувала, але втратила «свої» очки наприкінці. «Довжок», якого спочатку сприймали як аутсайдера, виявився не таким простим, а за кількістю забитих голів – аж на третьому місці! Виграти, програючи 3:6, або програти, виграючи 4:1 Таблиця результатів– це було в стилі ФК «ЗМІ». Нестабільність швидше завадила команді реалізувати потенціал. Зате їхній гол, забитий після розіграшу головою (!) штрафного удару, запам’ятають надовго. Більшого очікували від «Товтр», які торік грали значно краще. Ймовірно, цьогоріч вони керувалися принципом, що головне – участь, а не перемога.

Ще згадаємо про особисті нагороди футзалістів. Найкращим польовим гравцем визнали Юрія Карбовського із «Руських фільварків», причому цей титул йому дістається другий рік поспіль. Найкращим воротарем – Сергія Чернобая із «Фортеці-К-ПНУ». Нагадаємо, що Сергій грає за ФК «Тернопіль» у першій лізі чемпіонату України з футболу, однак, по можливості, паралельно виступає за свій університет. Найбільше голів у турнірі забив Андрій Беженар з «Октави». Найкращим арбітром визнали Віктора Цинчика.

Та футзал із нами ще не прощається. Орієнтовно через два тижні розпочнеться чемпіонат району.

ФК «ЗМІ» висловлює подяку ТМ «Вікна-плюс» за матеріальну підтримку.