Четвер, 30 Червня 2022 р.
10 Січня 2020

ОГЛЯД

«Подолянин» підготував календар спортивних подій і днів, який може стати у пригоді тренерам, керівникам спортивних відділів, директорам спортивних та навчальних закладів, організаторам заходів, спортсменам, батькам, колегам та іншим.

19 січня відзначаємо День снігу або Міжнародний день зимових видів спорту, також до зимових свят можна віднести День льодовара (16 січня), Всесвітній день мінілиж (11 листопада), Міжнародний день сноубордингу (23 грудня).
Щодо спортивних ігор, то 9 лютого – День народження волейболу, 21 груд­ня – баскетболу, 7 жовтня – Всесвітній день жіночого хокею. Не кожний фахі­-вець чи просто гравець у найпопулярні­-шу гру світу знає, що Всесвітній день футболу – 10 грудня, а ті, хто знає, забувають і про день дитячого футболу – 19 черв­ня. 2 березня – Все­світ­ній день тенісу, а 6 квітня – настільного тенісу.
Прихильникам рухатися під музику потрібно знати, що 13 квітня – День рок-н-ролу, 29 квітня – Міжнародний день танців, а 11 грудня – День танго.
Інтелектуали та любителі мудрої гри святкують 20 липня День шахів, а прихильники спідкубінгу, які складають на швидкість найвідомішу головоломку, повинні знати, що день народження кубика Рубика – 19 травня. 26 грудня відзначають День патенту фризбі (спорт із літаючим диском, у народі – тарілка).
Чимало маємо любителів велоси­педа, в Україні його день припадає на заключну суботу травня, у світі День велосипеда – 3 червня. Також у День без авто (22 вересня) з автомобілів часто пересідають на велосипеди або ходять пішки.
Змагання з технічних видів спорту, зокрема у День автомобіліста (25 жовтня), що актуальний для ралі або картингу, часто-густо повертаються до Кам’янця. До речі, цьогоріч наше місто не покине масштабне ралі «Фортеця», яке потішить екстримом і драйвом наприкінці весни.
У бойових видах та одноборствах такі дати: День боксу – 22 липня, тхеквондо – 4 вересня, карате – 7 жовтня, українського козацтва – 14 жовтня, дзюдо – 28 жовтня.
До екстремальних можна віднести День скейтбордингу – 21 червня. А ось День рибалки – 12 липня. Багато елементів та видів спорту вміщає в себе і циркове мистецтво – День цирку 18 квітня.
До видів, де потрібно зберігати спокій, відчувати баланс та гармонію свого тіла, можна віднести Міжнародний день йоги (21 червня), Міжнародний день альпі­ніз­му (8 серпня) та Міжнародний день гір (11 груд­ня). День туризму (27 вересня) однаково шанується як і мандрівниками, так і працівниками готельно-туристичної сфери.
До загальних спортивних свят відносимо Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру (6 квітня), Міжнародний день здоров’я (7 квітня), Міжнародний олімпійський день (23 червня), День спортивного журналіста (2 липня), День фізичної культури та спорту (друга субота вересня, цьогоріч – 12).
Для нашого міста гарною традицією ста­ло проведення зимових забав наприкінці січня та на початку лютого. У таких заходах є і лижні змагання, конкурси, естафети, забави на льоду, майстер-класи із катання на ковзанах та апогей свята – хокейні баталії.
До речі, на початку року, із 21 січня, роз­почнеться баскетбольний сезон (2 коло) у чемпіонаті України у Вищій лізі. А 23-26 січня проводитимуться змагання зі ске­лелазіння (боулдеринг). Також чекає­мо на турнір із боротьби (31 січня – 2 люто­го). У лютому розпочнеться змагання за звання найкращої команди з футзалу (у ФОК Юрія Самборського). Навесні традиційно відбудуться рейтингові змагання із настільного тенісу «Кам’янецька весна».
Продовжить виступи (2 коло) Дитяча футбольна обласна ліга. Розпочнеться Кубок Крупицького з футболу серед районних команд. Уперше 16-17 травня очікуємо на великий Міжнародний бадмінтонний турнір «Поділля Open».
На 15 травня припадає День всесвітньо­го спортивного орієнтування. Після вдалих змагань і перерви у 28 років цей вид спорту поволі відроджується в нашому місті завдяки В’ячеславу Тараріну та ПНВО.
Сподіваємося, що у червні (зокрема 23 червня, у Міжнародний олімпійський день) відбуватимуться спортивні заходи, адже у липні-серпні спостерігатимемо за звитягами наших олімпійців у столиці Японії. Палко підтримуватимемо і наших футболістів, адже Олімпіаді передуватиме футбольний європейський мундіаль (червень-липень). Очікуємо і на приїзд ізраїльських шахістів із родиною Фінкелів на змагання «Столиця 1919» (початок серпня). Також у Старому місті збиратимуться інтелектуали всієї Європи на змагальному конгресі з настільної гри «ГО» (серпень). Обіцяли й міжнародну участь у легкоатлетичних зма­ганнях із метань, що проводитиметься на стадіоні К-ПНУ (квітень).

Дмитро БОЙКО.