Середа, 06 Липня 2022 р.
15 Червня 2012

ЧИ ІСНУЄ ВИХІД ІЗ БЕЗВИХІДНОЇ СИТУАЦІЇ?

ЧИ ІСНУЄ ВИХІД ІЗ БЕЗВИХІДНОЇ СИТУАЦІЇ?Страждання людей, будинки яких підпорядковуються житлово-експлуатаційному об’єднанню ТСЖББ (начальник Юрій НАДОЛЬСЬКИЙ), не припиняються. Декілька тижнів тому «ПОДОЛЯНИН» писав про потоп в будинку на Нігинському шосе, 35. 

Аналогічна ситуація повторилася і 5 червня. Цього разу жертвами недбальства та бездіяльності комунальників стали мешканці квартир на вул.Жукова, 19. За словами потерпілих, в їхньому будинку вже майже тридцять років не проводився ремонт. І от після чергової зливи дах, котрий давно варто було б замінити, почав протікати. В результаті потоки брудної води, котрі не крапотіли, а лились зі стелі по стінах, дверях і навіть люстрах, завдали людям чималих збитків. 

– Така біда в нас трапляється не вперше, про що свідчить цілий стос скарг, заяв та актів. А сюди так ніхто і не йде, їм до нас немає діла, – обурюється мешканка квартири №15 Любов ЗАЦЕРКІВНА. 

В її помешканні повсюди розставлені посудини з рідиною темно-коричневого кольо­ру. Власниця квартири стверджує, що це голубиний послід вперемішку з водою, оскільки запах у приміщенні не з приємних, та й сліди на стінах говорять самі за себе. Терпіти й далі такі знущання з боку керівництва ЖЕО ТСЖББ жителі не налаштовані. Адже від самого ранку, незважаючи на численні дзвінки з проханнями про допомогу, реакції від керівництва не було. 

Близько 18-ї год. на місце події прибув майстер цього житлово-експлуата­ційного об’єднання Валерій СЕРАФІМОВИЧ. Оглянувши будинок, він порадив мешканцям зібрати незалежну експертну комісію та встановити причини затоплення й суму завданих збитків. Крім словесних утішань, Валерій Болеславович нічим не зарадив. 

Така бездіяльність повинна обурювати не лише журналістів та затоплених людей, а й стражів закону. Адже справедлива Феміда устами Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства гласить, що профілактичне обслуговування елементів житлових будинків, зокрема покрівлі, повинно проводитись кожні 3-6 місяців. А ліквідовувати виявлені несправності (нас цікавить саме протікання покрівлі) житлово-експлуатаційні організації мають у мінімальні строки – від 1 до 5 діб, в залежності від матеріалу покриття (хто сумнівається в правдивості цих даних, може полистати чинний наказ Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства №76 від 17.05.2005 р.). 

Нагадаємо, що мешканці будинку допомоги у вказані строки так і не дочекалися. Вирішили рятуватись самотужки. Але незалежний експерт, котрого постраждалим радять найняти, небезкоштовний. Жертвам стихії його послуги обі­йдуться в 250 грн. з квартири. 

– Та чи варто мені витрачати таку шалену суму на незалежну експертизу, потім наймати адвоката за півтори тисячі гривень і щось робити, коли шанси довести свою правоту мінімальні? Адже судові позови на пана Надольського подавались не один раз, і все безрезультатно. Ну хіба ж на нього немає управи? – зневірюється Любов Миколаївна.

Звертались жителі горе-будинку по допомогу і до місцевої влади. Заступник міського голови Сергій БАБІЙ з цієї ситуації бачить декілька виходів:

– Люди мають повне право переобрати керівника ЖЕО ТСЖББ, оскільки ця посада виборна. Другий варіант – вихід з організації й створення власного ОСББ. Крім того, можна звернутися в будь-який ЖЕК і перейти на його обслуговування. Або ж скористатись послугами спеціальних організацій, які мають обслуговуючі компанії, наприклад, «Нова будова» чи «Рокор ЛТД», – запевняє Сергій Віталі­йович.

Однак давати поради безпорадним і зневіреним людям найпростіше, а от допомогти конкретними діями – справа не з легких. Шкода лише мешканців, про біду яких усі знають, чують і бачать, але чомусь не поспішають зарадити.

P.S. Коли номер уже був підготовлений до друку, нам таки вдалося зв’язатись із паном Надольським. Юрій Михайлович запевнив, що проблему вирішено. Причина потопу традиційна – несправна зливова труба. Чому так пізно була надана допомога, коли, згідно із законом, вона мала б бути терміновою? Тут все також незмінно – діяти законно, за словами Юрія Надольського, можна лише тоді, коли немає заборгованості, а борги за мешканцями цього будинку, звичайно ж, є. Щоправда, їх існування потерпілі заперечують. І чи отримають вони компенсацію за обвалені стіни, набубнявілі двері, зіпсовану підлогу та грибок по всьому будинку (саме таких збитків завдала стихія, котра більше тижня заливала їхні помешкання) – невідомо.