Вівторок, 09 Серпня 2022 р.
15 Лютого 2013

РЕЙДЕРСТВО ДОКОТИЛОСЯ ДО БАЗАРУ?

РЕЙДЕРСТВО ДОКОТИЛОСЯ ДО БАЗАРУ?Завадили процесу близько сотні рішуче налаштованих підприємців ринку КВЗП «Кам’янець­Подільсь­кий», що входить до Кам’янець­Подільського районного споживчого товариства. Людей обурило, що голову правління обиратимуть, не враховуючи їхніх інтересів. А інтерес вони мають чіткий: включити до списку кандидатів на цю посаду нинішнього директора ринку Миколу САВЧУКА, тому й зібрали більше як 800 підписів під таким проханням. Проте його проігнорували. Можливо, на тому все й зупинилося б, якби не страшні побоювання підприємців, що в результаті змін у керівництві спілки, а потім і ринку, його захоплять рейдери, які відберуть у них роботу.

Ще більше ситуацію «підігрів» заблокований вхід до приміщення спілки, де вже засідали представники районної, обласної та центральної споживспілок, голова РДА Михайло ЖЕЛІЗНИК, представники міськради, нардеп Володимир МЕЛЬНИЧЕНКО, який, до речі, приїхав підтримати підприємців. І тут пішло­поїхало:

­ Ми ­ платники податків і теж маємо право голосу. Сидять там, ділять наші гроші, ображають нашу гідність! Райспоживспілка підгребла під себе все: павільйони, магазини в районі. Нас залишуть без нічого! ­ не стримували емоцій базарники, які довго не могли прорвати барикади, доки їм не допоміг нардеп.

А в самому залі про спокійне проведення зборів можна було забути. Пішла мова про приватизацію, павільйони, амбіційні інтереси.

­ Я прийшов виступити, бо порушуються закони споживкооперації. Вважаю, що збори проводяться нелегітимно, бо, відповідно до статуту, за 10 днів до їх проведення про це мали б повідомити в ЗМІ, щоб кожен пайовик міг внести свої доповнення в порядок денний, ­ висловив свою точку зору депутат райради Сергій ТИМЧУК. ­ І чому до Кам’янця на ці збори приїхали аж з Києва? Чому представники з області вже третій день сидять у нашому місті? Хіба в них немає своїх проблем? Хіба вони не бачать, що сьогодні відбувається не приватизація, а «прихватизація» ринку?

Голова РДА наполегливо попросив президію та уповноважених закрити збори й сісти за стіл переговорів, щоб уникнути судових тяганин і зайвого головного болю.

А от представники облспоживспілки бачать ситуацію по­своєму. Запевняють, що підприємці ринку не мають жодного законного відношення до обрання голови товариства, мовляв, це справа внутрішня, а дві висунуті кандидатури ­ рекомендовані на цю посаду облспоживспілкою. За їхніми неофіційними коментарями, правління райспоживспілки офіційно запросило на збори тих, кого вважало за потрібне, а провокатори втовкмачили базарникам, що їх хочуть вигнати з ринку, хоча це неправда.

Нагадаємо, що після смерті Павла СВІРГОЦЬКОГО правління райспоживспілки залишилося без керманича, та ніхто не думав, що вирішуватиметься це питання через барикади.