П'ятница, 19 Серпня 2022 р.
22 Лютого 2013

НА КАМ’ЯНЕЧЧИНІ НІМЕЦЬКІ БІЗНЕСМЕНИ РОБЛЯТЬ УКРАЇНСЬКИЙ ВИБІР

У цьому переконались учасники круглого столу за участю представників підприємницького активу півдня подільського регіону та голови Державної податкової служби у Хмельницькій області Ігоря СІНГАЄВСЬКОГО.

Яскравим прикладом європейського інвестування в українську економіку є товариство з німецьким капіталом «Преттль-Кабель-Україна», яке спеціалізується на виробництві кабельної продукції для автотранспортних засобів і вже півтора десятка років працює в Кам’янці-Подільському. 

На думку голови правління підприємства Андреаса ЦІННА, діяльність на українському ринку є досить важливою для бізнесу, як результат – німецькою стороною вже підписано контракт з українськими партнерами до 2017 р. На сьогодні пан Андреас Цінн до окремих податкових новацій ставиться із властивим йому педантизмом. Зокрема, обережно оцінює запровадження щомісячної авансової сплати податку, а з іншого боку, він задоволений оперативним відшкодуванням податку на додану вартість. В усякому разі європейський партнер вірить у поліпшення інвестиційного клімату в Україні та впевнено заявляє: «Я можу сприяти вам своїм оптимізмом».

Слід віддати належне і професійним та людським якостям керівника Кам’янець-Подільської

об’єднаної податкової інспекції Ігоря БЄЛКА, з приходом якого рік тому на цю посаду тут активно запроваджуються партнерські стосунки з платниками податків. Власне, керівники підприємств, зважаючи на присутність обласного податкового ке¬рівництва, з позитивом говорили про його перетворення з фіскального органу на сервісну службу на прикладі Кам’янець-Подільської ОДПІ.

А про те, що їм, як кажуть, не потрібно лізти до кишені за словом, свідчить активна громадянська позиція учасників діалогу. Скажімо, директор товариства «Український кристал» Володимир ЮР’ЄВ очолює Кам’янець-Подільську міську асоціацію платників податків України, є депутатом міської ради, за рішенням місцевої громади він став но¬мінантом конкурсу «Меценат року». Відстоюючи інтереси місцевих виробників хліба, громадський активіст запропонував податківцям взяти під контроль потрапляння на місцевий ринок нелегально виробленої хлібопекарської продукції із сусідніх областей, яка підриває здорову конкуренцію і репутацію легальних платників податків.

– У конструктивному діалозі народжується істина. Тож ми відреагуємо на всі пропозиції бізнесу, – каже голова ДПС у Хмельницькій області Ігор Сінгаєвський. – Скажімо, ще місяць тому податкова служба області надіслала лист до Міндоходів щодо законодавчого врегулювання сплати податків підприємствами, які мають сезонний цикл роботи. Загалом ми активно йдемо назустріч бізнесу, запроваджуючи систему електронних сервісів і центрів обслуговування платників податків, що в результаті й позначається на поліпшенні умов ведення бізнесу і системній сплаті ним податків.

У зустрічі також взяв участь голова територіального відділення Асоціації платників податків України Мар’ян МАЄВСЬКИЙ, який розповів бізнес-активу кам’янецького краю про участь цієї громадської структури в захисті прав та інтересів підприємців і запровадження з цією метою роботи «Гарячої телефонної лінії».

Сектор взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю Кам’янець-Подільської ОДПІ.