Вівторок, 09 Серпня 2022 р.
22 Березня 2013

БУЛА Б ВОДА, ТАРИФИ ЗРОБЛЯТЬ

З 1 травня в абонентських книжках КП «Міськтепловоденергія» з’являться додаткові графи. Зважаючи на вимогу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, на місцевому рівні тарифи на водопостачання були розділені вчорашнім рішенням виконкому. Образно кажучи, поділені стінами будинків, тобто тепер окремий тариф буде передбачений для тієї води, що підводиться з водогону до будинку (називається централізоване водопостачання), і окремо – від вводу в будинок до крана (житлово-комунальна послуга). 

У принципі такі технічні питання мало би турбували споживачів, якби цей розподіл не приніс додаткових витрат для їхніх гаманців.

Була б вода, тарифи зроблятьIз травня тариф за централізоване водопостачання буде 3,62 грн./м3, а за житлово­комунальну послугу ­ 0,53 грн./м3. Така ж схема запрацює і для водовідведення: 3,21 грн./м3 плюс 0,53 грн./м3. 

У результаті для споживача подорожчання відбудеться на рівні 53 коп. за 1 куб.м води чи стоків. Проте є ж іще й гаряча вода, про тариф на яку поки нічого не повідомляється!

Чому відбулися ці метаморфози із нашими тарифами двома словами пояснити важко, проте прес­служба КП «Міськ­тепловоденергія» надала детальний коментар, де пояснює причини нововведень:

«Національна комісія, що здійс­нює державне регулювання у сфері комунальних послуг, звернулася з листом до виконавчого комітету міської ради з вимогою встановити економічно обгрунтовані тарифи на послуги централізованого водопостачання і водовідведення.

Спеціально створена робоча група, опрацювавши всі матеріали, зробила висновок, що на етапі надання послуг у багатоповерховому житловому фонді повинно існувати розмежування між виробником і виконавцем послуг.

Тобто, по­перше, окремо повин­но здійснюватися нарахування за централізоване водопостачання хо­лодної води (від водогону до будинку), по­друге, ­ за надання житлово­комунальної послуги із цент­ралізованого водопостачання (від вводу в будинок до квартири). Встановлення тарифу на перший вид діяльності є функцією Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, а тариф на житлово­комунальну послугу повинен за­тверджуватися органом місцевого самоврядування.

При цьому в тариф на основну послугу включаються витрати на виробництво води, транспортуван­ня її до будинку, оплата праці робітників, задіяних у цій роботі.

Витрати ж на утримання відділу збуту, контролерів і банківські послуги за збір комунальних платежів мають бути закладені у житлово­комунальну послугу. Лише таким чином тарифи стануть економічно обгрунтованими.

За станом на 1 березня ц.р., рівень відшкодування витрат виробництва у вартості тарифу на воду для населення становить лише 73%, а на водовідведення ­ 69,7%.

21 березня рішенням виконкому міськради встановлено тариф на житлово­комунальну послугу з водопостачання (тобто зроблено те, що відноситься до повноважень

виконавчого комітету) в розмірі 0,53 грн. за 1 м3 води. Такий же тариф встановлений і для стоків.

Тариф на основну послугу поданий підприємством КП «Міськ­тепловоденергія» до Національної комісії, яка має затвердити економічно обгрунтовані тарифи. Наразі він залишається на попередньому рівні ­ 3,62 грн. за 1 м3 води та

3,21 грн. за 1 м3 стоків.

Тобто з 1 травня в абонентській книжці будуть дві окремі графи: за централізоване водопостачання ­ 3,62 грн. за 1 м3 і за житлово­комунальну послугу ­ 0,53 грн. за

1 м3. Така ж схема буде і для водовідведення».

Цікаво, що в офіційному коментарі немає жодного слова про підвищення тарифу, але фак­тично так воно і є.