Субота, 21 Травня 2022 р.
29 Серпня 2014

З АГРОНОМА В САДОВОДИ

Нещодавно до «ПОДОЛЯНИНА» завітав генеральний директор ТОВ «Агросолюшнс» Віталій ЗАВАДСЬКИЙ. Як з’ясувалося, керівник агрофірми планує розширювати своє виробництво і прийшов поділитися враженнями від поїздки до США, де він переймав досвід іноземних виробників.

Віталій ЗАВАДСЬКИЙ– Наскільки нам відомо, Ви вирішили зайнятись садівництвом. Чому саме ця сфера агропромисловості?

– Сад – це прибуткова річ, але при умові, якщо нею правильно займатися. Ми маємо домовленість про виділення в селі Гринчук землі, де ростимуть яблуні, груші та черешні. З’являться робочі місця. Щоправда, економічна ситуація в країні поки не дозволяє зайнятись цим питанням. Сподіваюся, наступного року все стабілізується, і ми почнемо висаджувати дерева.

– Що передбачала ваша поїздка до штату Вашингтон?

– Українсько-американський проект «Бріджес» організовує поїздки з обміну досвідом для товаровиробників. Разом зі мною до США їздили ще дві потужні українські аграрні компанії. Ми ознайомлювалися з організацією садівництва у штаті Вашингтон, який виробляє близько 70 мільйонів тонн яблук за рік. Вивчили весь процес виробництва, починаючи від виробництва яблук і завершуючи їхньою переробкою та реалізацією. Були на 10 підприємствах різних форм власності.

– Чим відрізняються американські підприємства від українських?

– Там я побачив чітку раціоналізацію. Люди знають, чому займаються тією чи іншою справою, розуміючи, що, по-перше, це принесе прибуток, а по-друге, це вигідніше. Тому й відбувається структуризація, залежно від кліматичних умов. Так, у штаті Вашингтон вигідно садити яблука і груші, на сході країни займаються вирощуванням пшениці. Це підвищує конкурентоспроможність. Тому перед тим, як приступити до висаджування дерев, треба добре ознайомитися з цією справою.

– Чим нині живе підприємство «Агросолюшнс»?

– Ми працюємо у двох площинах. Перша – це жнива і сівба. Маємо гарні показники зі збирання урожаю. Врожайність пшениці – більше як 90 ц/га, ріпаку – більше як 50 ц/га, ранньої сої – більше як 30 ц/га. А друге – це, як ви пам’ятаєте, рейдерські атаки, з якими ми намагаємося боротися. Коли розклеювались листівки проти нас, то були впевнені, що люди, які цим займалися, причетні до Сергія ЛАБАЗЮКА. Але в результаті нещодавньої розмови по телефону Сергій Петрович запевнив, що ні він, ні його компанія зовсім не причетні до нападів. Навпаки, він засуджує такі дії і вважає, що в такий складний момент ми маємо об’єднуватися, а не сваритися. І дуже добре, що сьогодні ми маємо таких депутатів, які виконують і громадський, і політичний обов’язки та стоять на захисті товаровиробників.

– Чи має сьогодні ТОВ «Агросолюшнс» ще якісь проблеми?

– Наразі, завдяки нормальним виробничим показникам, проблем як таких немає. Але, як свідчить нинішня ситуація, ціна на продукцію є найнижчою за сім останніх років. У гривнях вона більша, ніж торік, але якщо перевести в умовні одиниці, то ціна на 20-30% менша. Це призводить до зростання собівартості. Наразі складно прогнозувати витрати на майбутнє, бо ситуація дуже нестабільна.

Тетяна ХОПТЯР.