Вівторок, 07 Грудня 2021 р.
10 Липня 2015

ДРУГИЙ БІЙ. ЗА ЗЕМЛЮ

Учасники АТО вже на мирній Кам’янеччині борються за свої права на землю. Третього липня ідентичні зустрічі військових, які брали участь в антитерористичній операції, з владою відбулися як у місті, так і в районі.

Головне питання, порушене членами міськрайонної організації учасників АТО під час зустрічі з керівництвом району, – надання земельних ділянок. На 3 липня до реєстру Держкомзему вже внесено 195 їхніх заяв.

Голова райдержадміністрації Василь СУКАЧ запропонував їх добре проаналізувати, адже певна кількість людей хоче отримати землю для ведення сільського господарства, інші – для будівництва, є й люди, котрі земельну ділянку вже одержали.

– Але при цьому перевагу надавати тим, хто має поранення, великі родини або родичам загиблих, – порадив Василь Олександрович.

Крім того, він повідомив, що буде проведено капітальний ремонт будинків, де проживають сім’ї двох загиблих учасників АТО.

Зустрілися члени ГО «Учасники АТО» і з міським головою Михайлом СІМАШКЕВИЧЕМ, аби обговорити подальші кроки у вирішенні тих же земельних проблем. Наразі обмірковується питання із зарезервованою міськрадою ділянкою на вулиці Пархоменка. Голова цієї громадської організації Павло ВАСИЛЕНКО повідомив, що першочергово земельні ділянки отримають сім’ї загиблих і важкопоранених.

– Таких на сьогодні у нас двадцять дві. Для учасників АТО, які потребують житла, створено будівельний кооператив. Наразі в ньому нараховується близько ста сорока заяв від учасників АТО і членів їхніх сімей про бажання будувати будинки котеджного типу, – зазначив голова ГО.

Мер звернувся до головного архітектора міста, щоби якнайшвидше розробити проект й обов’язково врахувати, що в майбутньому на цьому місці буде котеджне містечко, для якого потрібна соціальна ін-

фраструктура – дитячий садок, магазин, аптека.

Цього ж дня Михайло Євстафійович відвідав Петра Рудковського, котрий під Донецьком отримав поранення ноги і перебуває на лікуванні. Петро Іванович із перших днів був на Майдані, а згодом пішов добровольцем на схід. Виборює мир і його син, який наразі лікує уражене око в госпіталі.

Попри все пережите, чоловік запевняє, що тільки-но одужає – піде знову боротися за наш мир, аби не забирали молодих хлопців.

P.S. Коли номер готувався до друку, стало відомо, що 9 липня виконком міськради прийняв рішення про надання у безоплатне користування громадській організації учасників АТО приміщення на вул.Івана Франка, 30, аби розмістити там реабілітаційний центр для наших військовослужбовців, які повертаються із зони АТО.

Вікторія КОЖЕВНІКОВА.