Понеділок, 06 Грудня 2021 р.
12 Лютого 2016

ТО ХТО Ж РИЄ ПРОТИ ЗАКОНУ?

ТО ХТО Ж РИЄ ПРОТИ ЗАКОНУ?Якщо стара й непридатна міліція нібито у важких потугах перероджується в нову доблесну поліцію, то корупційно-махінаційні схеми у правоохоронних органах ні в що трансформуватися не збираються. В цьому переконані жителі будинків на вул.Васильєва, 5 та 7, перед вікнами яких раптом активно розпочалося підозріле будівництво. Люди вже стукали у двері «білої хати», міськвідділу міліції, приймальні народного та місцевого депутатів, аби пролити світло на незаконну, на їхню думку, забудову, але, крім переведення стрілок з однієї інстанції на іншу, так нічого й не добилися.

– Спочатку мали зводити два будинки праворуч від нас, які нікому б не заважали, -­ каже Тетяна, що проживає за адресою: вул.Ва­сильєва, 5. ­ А тепер вони будують десятиповерхівку просто вікно у вік­но до нашого будинку, не маючи на це жодних прав. Якщо її тут втулять, то сонце в деякі квартири ніколи не потраплятиме, що заборонено санітарними нормами. Знесли дитячий майданчик, з яким здавали в експлуатацію наш будинок. На яких підставах? На наші скарги сміються просто в очі. Документів не показують, лише поставили якусь незрозумілу табличку з номером декларації, що дозволяє почати підготовчі роботи, і кіоск, де торгують ще неіснуючими квартирами.

Розібратися, в чому ж річ, спробували й ми. В департаменті містобудування та архітектури міськради пояснили, що цю земельну ділянку передано відділу капітального будівництва УМВС України в Хмельницькій області. Надали її ще понад десять років тому, аби там будували житло для правоохоронців. Перший будинок житлового комплексу за адресою: вул.Васильєва, 5 відчинив свої двері для мешканців 13 вересня 2013 р. Далі, за планом, мали будувати два такі самі. Всіх усе влаштовувало. Та раптом в обласних замовників плани змінилися. З’явилися нові проектувальники та пропозиції щодо забудови решти ділянки. 12 січня 2016 р. господарям землі надано нові містобудівні умови. Далі законний шлях просування будівництва мав би бути такий: підготовка робочого проекту і його експертиза, отримання дозволів на підключення комунікацій. Після цього забудовник мав би зареєструвати декларацію на початок будівельних робіт або отримати дозвіл на це в інспекції Держархібудконтролю України. І тільки тоді можна було пхати ківш екскаватора в землю. Але вже 17 січня в соцмережах і на офіційному сайті ЖК «Сімейний -­ Кам’янець­Подільський» з’явився фотозвіт про успішний початок будівництва та риття котловану під фундамент багатоповерхівки.

Про те, як у такі блискавичні строки забудовникам вдалося отримати дозвіл на будівництво, ми запитали в представника відділу капітального будівництва УМВС України у Хмельницькій області Сергія ПИЛИПЧУКА. Однак у телефонному режимі давати будь­які коментарі чиновник відмовився і послав нас на офіційні сайти ­ шукати там дозволи.

Ми вздовж і впоперек перелопатили офіційну сторінку Державної архітектурно­будівельної інспекції України, однак так нічого і не знайшли.

А вже 10 лютого на прийомі громадян у кабінеті мера голов­ний архітектор міста Ігор ПИРІЖОК заявив, що, крім дозволу на початок підготовчих робіт, жодної іншої дозвільної документації в забудовників немає, а отже, будівництво ведеться поза законом. Однак ніякого впливу на обласних поліціянтів місцева влада нібито не має. Єдине, що в їхніх силах, ­ звернення до інспекції ДБК для перевірки законності будівництва, яка поки що відповіді не надала.

А ще міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ пообіцяв, що посприяє в організації зустрічі обурених жителів із забудовниками та проектувальниками горезвісного будинку, аби ті розібралися між собою, кого і що не влаштовує. Шкода лише, що поки люди не почали бити на сполох, величезна і незаконно вирита яма в межах міста влаштовувала місцеву владу.