Понеділок, 06 Грудня 2021 р.
19 Лютого 2016

СТРАЙКУЄ ХОТИН

СТРАЙКУЄ ХОТИНПоки на Кам’янеччині питання об’єднання громад вирішується мирно і спокійно, в сусідньому Хотині акціями протесту та блокуванням автодороги взялися відстоювати статус свого міста. Його мешканці обурені перенесенням декотрих місцевих установ і організацій до смт Кельменці, а також виступають проти можливого приєднання Хотинського району до цього райцентру.

– Ми не проти об’єднання громад, але вважаємо, що переводити державні установи з більшого міста до меншого селища – це нерозумно, – коментує нам активіст, депутат Хотинської районної ради Андрій Коломеєць. – Сьогодні від деяких структур у нас позалишалися лише філії, підпорядковані кельменецьким. Це стосується, скажімо, поліції та прокуратури. Хотинщина залишилася без свого фонду соціального страхування, відділу статистики, санепідемслужби, мова йде й про об’єднання лікарень. Тому люди побоюються, що незабаром Хотинський район приєднають до Кельменецького, й адміністратив-ний центр буде саме в Кельменцях. Гадаємо, це несправедливо стосовно Хотинського району, який є більшим і за площею, і за кількістю населення.

Невдоволення таким «укрупненням» громада Хотина висловлює не лише під стінами місцевих адмінбудівель та у відповідних зверненнях до столичних чиновників, але й на дорозі міжнародного значення. Активісти взялися блокувати трасу перед мостом, який сполучає хотинське село Атаки із кам’янецьким Жванцем.