Четвер, 07 Липня 2022 р.
5 Серпня 2016

ЗАМКАМ УКРАЇНИ ЗНАЙШЛИ МІСЦЕ У КАМ’ЯНЦІ

Ще на одну туристичну родзинку в Кам’янці-Подільському стане більше. Наприкінці вересня планується відкриття музею мініатюр «Замки України». Тут будуть представлені копії 16 замків України у масштабі 1 до 20. Таке собі міні-містечко розташовуватиметься у Старому місті, в сквері біля Вірменського бастіону.

ЗАМКАМ УКРАЇНИ ЗНАЙШЛИ МІСЦЕ У КАМ’ЯНЦІ

Як повідомив заступник міського голови Сергій БАБІЙ, територію для музею під відкритим небом надали підприємцям із Хмельницького для покращення благоустрою:

– Принципово не виділяли і не здавали в оренду землю, а лише дали дозвіл на встановлення споруд. Ідею такого проекту виношували дуже давно, але то місця не мог­ли підібрати, то не влаштовували умови підприємців і майстрів, які погоджувалися втілити її в життя. Цього ж разу ініціатори Євген НЕНАШЕВ і Олексій СМОЛЬСЬКИЙ приїхали до нас уже із конкретними пропозиціями та напрацюваннями, на які ми одразу погодилися. Чим можемо, тим і сприяємо. Вартість проекту дуже солідна ­- за їхніми підрахунками, більше як три мільйони гривень. Усі витрати хлопці беруть на себе.

ЗАМКАМ УКРАЇНИ ЗНАЙШЛИ МІСЦЕ У КАМ’ЯНЦІБільшу частину експонатів уже привезли до Кам’янця, і вони вражають. Автори зуміли передати кожну деталь, будь-­яку дрібничку: навіть фрески і герби. Також біля кожного замку відтворять автентичну територію: якщо біля нього тече річка, то тектиме вона і в нас. Приємно й те, що наша фортеця в міні­містечку чи не найбільша ­ розташується на території понад 7 метрів.

А от один з ініціаторів проекту ­ хмельничанин Євген Ненашев ­ розповів, що ідею запозичив у Таїланді. Такий музей мініатюр, створений за його ініціативою, вже успішно працює в Яремчі. Ще одну ставку підприємці зробили на Кам’янець­Подільський.

ЗАМКАМ УКРАЇНИ ЗНАЙШЛИ МІСЦЕ У КАМ’ЯНЦІ– Дуже подобається це місто, а ще втішає, що тут багато туристів. Та й у вас нормальна міська влада, яка хоче його розвивати, -­ каже пан Євген. -­ Над точними копіями замків працюють столичні майстри. Відтворюють кожну деталь, аби кам’янчани та гості могли оцінити всю велич української архітектури. Дивлячись на цю красу, хтось поїде в інше місто, аби полюбуватися оригіналом, а кому не дозволить гаманець ­ залишиться із багажем позитивних вражень від кам’я­нець­ких копій.

Цікаво й те, що 16 замків будуть лише початком експозиції. В майбутньому організатори пла­нують доповнити її відтвореними моделями ще 5-­6 величних споруд, від яких на сьогодні залишилися тільки руїни.

Вікторія КОЖЕВНІКОВА.