Четвер, 07 Липня 2022 р.
11 Листопада 2016

А МАЛЮКА НЕ ПОВЕРНУТИ…

До редакції звернулася згорьована родина МАРТИНЮКІВ із с.Кудринці. Вони й досі не можуть оговтатися від горя – смерті новонародженого синочка та онука Артемка. З їхніх слів, дитина народилася здоровою, але через добу померла. В цьому рідні звинувачують лікарів. Утім медики своєї провини не визнають.

А МАЛЮКА НЕ ПОВЕРНУТИ...

На первістка з нетерпінням чекали Володимир та Марина. Пологи в жінки почалися передчасно. 2 листопада, о 7.32, у пологовому відділенні районної лікарні на світ з’явився хлопчик вагою 2530 г і зростом 48 см.

– Коли син народився, він не плакав, а стогнав, -­ додає Володимир. -­ Я запропонував узяти його «під ковпак», щоб легше було дихати, але лікарі заспокоїли, мовляв, усе добре. Дали мені список, щоб я купив ібуфен і дицинон. Новонародженому зробили якийсь укол, бо, зі слів лікаря, вона запідозрила в нього внутрішню кровотечу. О першій ночі немовля почало плакати, згодом -­ заспокоїлося. О 6.20 помітив, що синочок блідий, не ворушить уві сні губками і щічками. Я побіг до медиків. Вони забрали його до реанімації, а потім сказали, що хлопчик помер.

– Пологи минули нормально. Лікар запевнила, що хлопчик народився здоровим і не виглядає на 34 тижні. Тому й записали, що народився він на 36­му. Невістку із немовлям перевели до палати. За неї ми заплатили 500 гривень, бо хотіли, щоб перебували вони у чистоті та теплі. Натомість палата виявилася холодною та ще й далеко від лікарського поста. Хоча біля нього були вільні та теплі палати, ­- зі сльозами на очах розповідає Алла Василівна. -­ Хто має відповісти за те, що померла здорова дитина? Якщо лікар запідозрила внутрішню кровотечу, то чому не скликала консиліум і малюка не взяли під постійний нагляд?

Шоковані батьки викликали поліцію. Тіло дитини відвезли до Хмельницького на експертизу. В довідці обласного бюро судово­медичної експертизи причиною перинатальної смерті вказано «раптову смерть немовляти».

Доки рідні чекають на остаточний висновок експертизи, по коментар ми звернулися до головного лікаря ЦРЛ Віталія ШЕВЧУКА. З його слів, дитина народилася здоровою та мала хороші бали за шкалою Апгара. Ознак відхилень чи вад на момент народження не було, тому вона перебувала в палаті разом із ма­тір’ю. Втім, на його думку, комен­­тувати причину смерті, не маючи офіційних висновків, поки що зарано. Лікар запевнив, що теж проводить власне службове розслідування.Поліція за фактом смерті малюка відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) ККУ. Слідство триває.