Неділя, 28 Листопада 2021 р.
4 Серпня 2017

«ПРИСЯГАЮ НІКОЛИ НЕ ЗРАДИТИ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ!»

Такими словами розпочався новий етап життя для кількох сотень дівчат і хлопців. Адже 29 липня в Кам’янці-Подільському випускники 201 навчального центру і кафедри військової підготовки К-ПНУ ім.Івана Огієнка склали присягу на вірність українському народові. Усвідомлюючи важливість відповідальності за обраний шлях і стримуючи хвилювання, захисники країни, чітко карбуючи крок, один за одним виходили на середину плацу для прийняття військової присяги.

«ПРИСЯГАЮ НІКОЛИ НЕ ЗРАДИТИ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДОВІ!»

На службу Батьківщині стали 29 курсантів 201-го навчального центру і 313 випускників кафедри військової підготовки К-ПНУ ім.Івана Огієнка. В урочистому заході взяли участь керівники міста та району, військовослужбовці з гарнізону, представники ветеранських і громадських організацій, силових відомств, вищих навчальних закладів регіону, батьки, родичі та друзі випускників.

Добрим словом і хвилиною мовчання учасники урочистостей згадали тих, хто, відстоюючи цілісність і незалежність України, віддав життя в боротьбі з агресором, щоб наше мирне сьогодення стало можливим.

Щемливі душевні почуття у присутніх на святі викликало звернення курсанта-випускника Юрія МЕЛЬНИКА до нареченої просто на стройовому плацу.

– Разом із рідними, наставниками, майбутніми колегами приєднуюсь до привітань: нехай усі ті знання і вміння, які ви здобудете, знадобляться вам лише у цивільному житті. Будьте вірними собі та своїй професії. А звання військового носіть із гордістю і честю! – привітав випускників на своїй сторінці у «Фейсбуці» міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ.

– До складання Військової присяги під керівництвом досвідчених офіцерів-викладачів кафедри курсанти-випускники пройшли 30-денний збір, під час якого закріпили здобуті протягом навчання на кафедрі теоретичні знання і практичні навички. Крім того, вони виконали навчальні вправи зі стрільби із стрілецької зброї на стрільбищі військового навчального центру, – розповідає викладач кафедри військової підготовки К-ПНУ ім.Івана Огієнка Василь ЧЕРВАТЮК.

Завершився ритуал прийняття військової присяги урочистим маршем і загальним виконанням пісні «Козацька похідна».

Сяяло переможно сонце, лунали бадьорі мелодії, на обличчях курсантів-випускників – спокій і впевненість, а в очах батьків – гордість за синів і дочок. Неповторність моменту, краса звуків, гармонія руху. Чіткість ритму стройового кроку. Саме таким видався день, який запам’ятають курсанти-випускники на все життя.

Ольга БАНАХ.