П'ятница, 03 Грудня 2021 р.
15 Вересня 2017

ВОДІЯМ ТІСНО, ПІШОХОДАМ ЗЛІСНО

Джипи на квітучих клумбах, автомобілі посеред пішохідних переходів чи на тротуарах… Це звична ситуація для туристичного Кам’янця-Подільського. Доки «залізні коні» мирно відстоюються у місцях, де їх не мало би бути, кам’янчани закипають від гніву. 

ВОДІЯМ ТІСНО, ПІШОХОДАМ ЗЛІСНО– Подивіться, пройти немає де, – обурюється 34-річний кам’ян­чанин Сергій, показуючи на іномарку, що зручно вмостилася посеред тротуару на Соборній. – Я таких водіїв карав би гривнею. Влупити такі штрафи, аби нарешті дійшло, що так не можна паркуватися. А ці кошти спрямувати на ремонт доріг і тротуарів. Повірте, через рік і порушники порозумнішають, і тротуари стануть, як в Європі.

Доки лаються перехожі, не стримують емоцій і водії.

– А де ж паркуватися?! – каже 40-річний водій Олексій. – На проспекті Грушевського автомобілі в чотири ряди стоять, за ринком – і яблуку ніде впасти, на Князів Коріатовичів біля ринку набудували бляшанок, а про парковку тут ніхто і не подумав. Не завжди знайдеш вільне місце і біля «Султана». Автомобілів із кожним роком більшає. У цент­рі міста вдень із вогнем не знайдеш місця. Міська влада мала б нарешті подумати, де кам’янчани та гості міста можуть залишити транспортні засоби.

Справді, через скупчення автомобілів центр міста вже стає схожим на метушливу столицю. Донедавна хто тільки не займався кам’янецькими парковками.

І лише цьогоріч у липні їх передали департаменту ЖКГ міськ­ради, яке одразу ж взялося розробляти концепцію паркування. Втім там кажуть, що які б рішення не приймали, і що б не робили, все залежить від свідомості водіїв. Часто, порушуючи правила дорожнього руху, вони не лише завдають незручностей пішоходам, а й створюють аварійні ситуації.

– Найскладніша ситуація на проспекті Грушевського – від Данила Га­лицького до Князів Коріатовичів, – коментує директор департаменту ЖКГ Олександр БАБЧИНСЬ­КИЙ. – Там, уздовж зеленої зони, парковка заборонена, є відповідні знаки, однак це не заважає водіям іти на порушення. Хоча залишити авто біля ринку можна – з обох боків на проспекті. Але не всім такий ва­ріант підходить, бо до ринку, мовляв, далеко. Загалом у радіусі ринку маємо 6 платних парковок.

Сьогодні ж разом із поліцейсь­кими розробляємо концепцію паркування. Це займе декілька місяців, а потім усі напрацювання представимо на розгляд кам’янчан.

Доки триває робота над документами, із порушниками воює поліція. Втім ця боротьба радше нагадує битву із вітряками. Бо, як не крути, жоден штрафмайданчик не вмістить автівок, що люблять зупинятися не там, де треба.

– Із початку року поліція склала 1507 адмінпротоколів про паркування та зупинку в недозволених місцях, – зазначила інспектор відділу моніторингу міськвідділу поліції Руслана МАРЧУК. – Це порушення карається штрафом – 255 гривень. У разі його несплати, матеріали провадження направляються до виконавчої служби.