Неділя, 28 Листопада 2021 р.
3 Листопада 2017

ТЕПЕР І ЗА ТВАРИН ДОВЕДЕТЬСЯ ПЛАТИТИ?

ТЕПЕР І ЗА ТВАРИН ДОВЕДЕТЬСЯ ПЛАТИТИ?Сьогодні кожен третій прокидається і засинає у компанії чотирилапих друзів. Котики, песики та інші звірі стали не просто улюбленцями, а членами багатьох сімей. Проте зовсім скоро утримувати домашніх тварин може стати справжньою розкішшю. Адже недавно у парламенті зареєстровано законопроект №7220, що передбачає обов’язкову реєстрацію та чіпування домашніх тварин, стерилізацію тих, що без породи, та низку інших обмежень.

«Нововведення запровадить облік і ототожнення тварин шляхом збирання та занесення відповідної інформації до єдиної державної електронної бази даних тварин. Збір за реєстрацію становитиме близько 170 гривень, а за оформлення безпритульних і диких тварин заплатить держава», – повідомляють у парламенті.

До єдиної бази тварин долучать і поліцію, аби її працівники мали змогу знайти загублену, викрадену або викинуту тваринку.

Автори законопроекту переконують, що документ посилить відповідальність господарів за «братів менших».

Зокрема, народні обранці пропонують заборонити розведення хатніх безпородних тварин.

Не всі зоозахисники поділяють таку законодавчу ініціативу, а деякі навіть називають її «законопроектом масових чисток», мовляв, усе тут спрямоване на знищення безпородних тварин.

– Якщо законопроект набуде чинності, то за короткий період усі власники тварин повинні стерилізувати чотирилапих. А потім, коли твоя кішка чи собака помре, ти зможеш придбати лише дорогущу, породисту, якщо нашкрябаєш на таку грошей. Виходить, що безпородна кішка не має права на продовження роду. От тому законопроекти повинні писати практики-зоозахисники, а не юристи-теоретики, які сидять у кабінетах і жодного разу не стикалися зі спасінням тварин, – переконані кам’янецькі зоозахисники.

– Я вже не перший рік разом із батьками підбираю безпритульних тварин, лікую їх, годую і шукаю добрі руки. Тепер і це хочуть заборонити. Якщо раніше відловлювали тільки собак, які перебували на вулиці без господаря, то тепер сюди включають і котів, які не несуть жодної загрози. Парадоксально те, що не так давно кияни створювали петицію для визнання котів частиною екосистеми міста, – обурюється 24-річна волонтерка Вікторія.

Ольга БАНАХ.