Вівторок, 07 Грудня 2021 р.
8 Грудня 2017

СЦЕНАРІЙ ФІЛЬМУ НАПИШУТЬ УЧНІ

1848 учнів випустила шістнадцята школа за 40 років свого існування. Для людини така дата вагома, а ось для школи – лише незначний період, за який уже чимало зроблено, але ще більше напрацьовано планів на майбутнє.

Школа не стоїть на місці, вона рухається вперед до своїх мрій і висот. Саме про історію закладу, сьогодення та перспективи говорили 30 листопада на урочистостях із нагоди ювілею ЗОШ №16.

НАВЧАЛИСЯ, СПІВАЛИ І МАЙСТРУВАЛИ

В’ячеслав Ніколайчук із Надією Ващук, яка працює у школі з моменту її заснування.  До речі, таких учителів тут двоє. Також  40 років у школі працює  Поліна Важковська– 4 листопада 1977 року в мікрорайоні Черемушки відбулося урочисте відкриття середньої школи №16. На той час вона мала 19 класів, працювали 43 педагоги, – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи Надія Ващук. – Першим директором став Володимир Красіцький, який очолював заклад до 1986 року. Він був справжнім лідером, організатором, творцем школи, навколо якого згуртувався колектив педагогів-однодумців. Плідно працювали заступниками директора Людмила Удод і Світлана Хоптяр, організаторами позаурочної роботи – Алла Федірко, Леонід Печинога, Надія Блажевич. Одразу після відкриття школи на першій нараді педагогічний колектив взяв на себе триєдине завдання – навчити, виховати і забезпечити здоров’я школярам.

Володимир Денисович був закоханий у народну пісню, звичаї та обряди Подільського краю. Він започаткував проведення у школі вечорниць, фольклорних свят, де учні розучували та співали українські народні пісні, відтворювали обряди, звичаї, традиції предків.

1986 р. новий керівник школи Владлен Коваленко продовжив традиції, започатковані попередником, а також налагодив тісні зв’язки із навчальними закладами в с.Каліпетрово (Болгарія) та ліцеєм м.Чеханов (Польща). Тривали переписування і обмін делегаціями як педагогів, так і учнів.

Крім культурного розвитку, розвивалися наукові та технічні програми. Автоагрегатний завод взяв на себе забезпечення верстатами, інструментами, сировиною. Під керівництвом учителя праці Сергія Давидова діти набували навичок із професій токаря, слюсаря, фрезерувальника.

ЩАСЛИВІ ДІТИ У СЬОГОДЕННІ

У квітні 2001 р. новим директором ЗОШ №16 призначено В’ячеслава Ніколайчука, який із 1998 р. працював заступником директора з навчально-виховної роботи.

На урочистостях– Цьогоріч ми відремонтували дах, встановили вікна, закупили парти, зробили косметичний ремонт у класах, – каже керівник. – За це хочемо подякувати державі, нашим депутатам і, звичайно, батьківському комітету. Ми пишаємося нашими вчителями, учнями, випускниками та їхніми великими досягненнями. Чого лише варті наші випускниці Катя Макогон та Ірена Кримська, які набрала 200 балів на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови і літератури. Не кожна школа може похвалитися стипендіатом Кабінету Міністрів, а ми маємо – це наша Катя Шибінська. Радіємо, що працюють колишні учні й на солідних міністерських посадах.

Найбільше для нас свято – це коли щасливі діти. Недавно учениця 5-го класу підійшла до мене і сказала, що школа – це її друга домівка. Більше того, тут історія її сім’ї, бо в нашій школі вчилися мама і тато. Сподіваюся, будуть навчатись і її діти. Дівчинка дуже любить свій навчальний заклад, тому, коли виросте, планує написати сценарій і зняти фільм про життя рідної школи. Нам, учителям, дуже приємно чути такі слова. Для того ми тут навчаємо дітей, щоб їхні мрії могли здійснюватися.

Перше 1 вересня у новій школіПід час урочистостей педагогів закладу нагородили грамотами. Зі щирими і теплими словами у святково вбраний актовий зал завітали багато гостей: учителі-ветерани школи, представники міської влади, управління освіти і навіть учень, який 40 років тому вперше проніс шкільний дзвінок – Павло Федірко.

Родзинкою стала міні-виставка фотографій із життя навчального закладу. Чорно-білі та кольорові світлини пам’ятають усе: перші концерти, важкі шкільні робочі будні, уроки трудового навчання, де учні вправлялися на металообробних верстатах, сльози радості та терпіння.

Не кожна школа може похвалитися своїм літописом. Тут їх аж два – історії та сьогодення. У фотографіях і вирізках із газет зібрано все про жителів шкільної країни під номером 16 – учнів, учителів, аби можна було в будь-який момент повернутися, доторкнутися до свого дитинства. Країни, якої немає на карті, та яку дуже легко знайти. Вона поряд, у нашій пам’яті.

Любов ПАЛЬЧИКІВСЬКА.