Вівторок, 07 Грудня 2021 р.
22 Грудня 2017

ЮВІЛЕЙ ВІДЗНАЧИЛИ В СТРОЮ

Нарешті дочекалися! Після 4-річної перерви військовий оркестр знову повернувся на сцену та ще й гучно відзначив 50-річний ювілей. Мажорними нотами музиканти сповістили, що знову в строю. В клубі військової частини А1884 (колишній Будинок офіцерів) 15 грудня було велелюдно. Послухати військовий оркестр 201 навчального центру (командир полковник Василь СВІТАК) завітали не лише військовослужбовці, представники влади міста і району, екс-учасники оркестру, а й пересічні кам’янчани.

ЮВІЛЕЙ ВІДЗНАЧИЛИ В СТРОЮ«Вечір в гавані», «Одинокий пастух», «Виклик завіси» – це лише дещиця всесвітньо відомих композицій, які емоційно зіграли 18 музикантів під диригуванням майора Андрія ЖАРІЯ. А патріотичні пісні «Україна!» й «Це моя Україна» під супровід оркестру, які виконали солдат Лілія ХАРКАВЛЮК і молодший лейтенант Петро ПІДЛІСНИЙ, звучали по-особливому піднесено та зворушливо. Важко вдавалося стримувати сльози під час пісні «Вставай, Україно!», адже вона про сьогодення, написана вже під час війни. Заспівав її наш гість – начальник військового духового оркестру Національної академії сухопутних військ ім.гетьмана Петра Сагайдачного підполковник Богдан КАТРИНЯК.

Святковий концерт відбувся на одному диханні. Спраглі за такою музикою глядачі не шкодували оплесків і вигуків «Браво!».

Сформований 1967 р. на базі Кам’янець-Подільського вищого військового інженерного командного училища, за півсотні років оркестр має чимало здобутків, різноманітний репертуар і потужний потенціал. Із роками змінювалися диригенти, склад оркестру, проте незмінними залишалися талант, професіоналізм, відчуття смаку. Незважаючи на те, що 2013 року факультет військової підготовки К-ПНУ ім.Івана Огієнка передислокували до Львова, оркестр офіційно вимушено взяв 4-річну паузу. Все ж основа творчого колективу продовжувала працювати, брала участь у музичному забезпеченні гарнізонних заходів. На початку цього року на базі новоствореного 201 навчального центру офіційно відновили військовий оркестр. Його основу складають колишні військові музиканти та новоприбула молодь, які вже мають купу планів на подальші виступи.