Середа, 25 Травня 2022 р.
8 Березня 2019

ГРАЛЬНИЙ БІЗНЕС: ЗА МЕЖІ МІСТА І В МЕЖІ ЗАКОНУ?

Попри те, що в Україні вже 10 років діє заборона на гральний бізнес, викорінити

це зло так і не вдається. Бій «нелегалам» недавно оголосили міські обранці під час чергової сесії міськради, що відбулася 21 лютого. Депкорпус ухвалив звернення до керівництва країни, Генпрокуратури та Нацполіції щодо запобігання діяльності тіньового грального бізнесу. Мотивують тим, що, незважаючи на заборону грального бізнесу в Україні, масово почали розповсюджуватися азартні ігри через відкриття Інтернет-клубів і закладів під виглядом різних лотерей. Проте органи місцевого самоврядування позбавлені повноважень щодо перевірки на законність їхньої діяльності, отже, просять, аби це зробили правоохоронці. Ті в свою чергу від коментарів із цього питання поки що утримуються.

ГРАЛЬНИЙ БІЗНЕС: ЗА МЕЖІ МІСТА І В МЕЖІ ЗАКОНУ?Викривати конкурентів, що працюють поза межами закону, взялися і представники «М.С.Л.», які наприкінці лютого завітали до Кам’янця-Подільського. У коментарі «Подолянину» вони розповіли про власні методи боротьби із нелегалами, які незаконно використовують бренд оператора державних лотерей «М.С.Л.».

– Гральний бізнес сьогодні маскується під точку реалізації лотерейних квитків, формуючи у громадян хибну думку про велику мережу «М.С.Л.», яка займається не лотерейною діяльністю. Тому ми вкотре закликаємо відповідні органи навести лад на лотерейному ринку, забезпечивши прозорість руху лотерейних коштів та запровадивши прин­ципи відповідальної гри, як це прийнято у цивілізованому світі, – зазначив пан Антон, представ­ник «М.С.Л.».

Злощасні заклади продовжують розмножуватися. Ка­м’янчан обурює така ситуація, їхні звернення спонукали наших журналістів здійснити рейд місцями гральної сла­-ви. Закладів, де можна ви­пробувати долю, хоч греблю гати, а ті, які мають відповідні документи і дозволи, можна на пальцях перерахувати, але вони є.

Наприклад, під час рейду ми не обминули заклад «Лото Золото» (на фото), який відкрився недавно на вул.Данила Галицького, 22, де нам продемонстрували не лише ігрові зали, наявність вогнегасника, а й пакет із документами. При цьому недноразово наголошували, що сплачують податки, офіційно працевлаштовують працівників і не бояться перевірок.

За неофіційною інформа­цією, гральних закладів у місті є аж майже 90. Дехто вважає, що побороти масову ігро­манію не вдасться, адже існує вона споконвіку. Як варіант, наші читачі пропонують ви­нести гральний бізнес поза межі міста, обмеживши вхід підліткам, гравцям під градусом і затятим ігроманам.

– Розумію: якби не було попиту, то і цих гральних забігайлівок не було б так багато. А то нині маємо таку картину: одні збагачуються, інші бідніють, а в бюджеті міста – дірка. На місці цих незаконних закладів грального бізнесу могли б розміщуватися магазини, аптеки, офіси, які б і податки сплачували, і не ганьбили б честь міста, – поділився власною думкою 45-річний Олександр Миколайович.

Влада КОЛІСНИК.