Неділя, 03 Липня 2022 р.
26 Липня 2019

ЦІКАВО ПРО СЕРЙОЗНЕ

Статут міста у коміксах? Так, це можливо. Навіть про серйозні речі можна розповідати у зручному й зрозумілому форматі. Така ідея виникла у представників Агенції сталого розвитку АСТАР і за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного демократичного інституту «NDI».

Багатоетапний проєкт «Статут міста у коміксах» у Кам’янці-Подільському стартував зовсім недавно – 13 липня, а 23 липня відбулася прес-конференція щодо презентації ідеї. Основна мета – ознайомити місцевих меш­канців із головним документом громади шляхом викладення його у формі коміксу. Розраховують на молодь, яка не надто любить читати довгі тексти, проте із задоволенням сприймає гарну графіку та оригінальну подачу матеріалу. Видання вийде накладом 500 примірників, які будуть поширюватися серед ка­м’янецької молоді й школярів.
До команди «Статуту» входять менеджер проєктів Агенції сталого розвитку АСТАР (Хмельницький) Анастасія Підганюк, художник Діана Корній, а також партнери: координатор ВІ «Активна громада» в Кам’янці-Подільському Славко Полятинчук, консультант із комунікацій проєкту ПУЛЬС при Хмельницько­му регіональному відділенні Асоціації міст України Анна Сіра та команда креативної агенції «Рута-дизайн».
Після презентації відбулося засідання дискусійного клубу, де учасники обговорили ідеї на тему: «Що треба зробити, аби зрозуміти місцеву владу?». Особ­ливо гостро постає це питання в контексті актуальної політичної ситуації в країні.
– Сьогодні Україна переживає період змін, і більшість із них абсолютно неочікувані. Саме тому надзвичайно важливо дотримуватися законодавства, аби працювати за зрозумілими для всіх правилами гри. Це стосується муніципалітетів, громадських активістів, центральної влади та інших гравців, які часто маніпулюють окремими нормами та повноваженнями, аби отримати дивіденди у вигляді голосів виборців тощо, – зазначила модератор дискусійного клубу Анна Сіра.
Попередньо проєкт «Статут міста» було реалізовано у Хмель­ницькому, завдяки ньому видано 1000 примірників коміксу з «паспортом» міста на перероб­леному папері, які згодом роздали школярам.
Презентація кам’янецького статуту, який промальовано в коміксах манга, відбудеться вже на початку серпня.