Четвер, 27 Січня 2022 р.
10 Квітня 2020

ХОТИНСЬКИЙ ШЛЯХ КОРОНАВІРУСУ

9 квітня вранці до «Хмельницького обласного лабора­торного центру МОЗ України» від буковинських колег надійшло повідомлення про перший зареєстрований випадок захворювання на COVID-19. Занедужала медсестра Хотинської ЦРЛ, яка проживає в селі Жванець. Відомо, що серед медиків тієї лікарні першим підхопив вірус головний лікар, тому ще третього квітня в усіх медпрацівників взяли матеріали на ПЛР-тестування. Оскільки Чернівецька лабораторія перевантажена, і насамперед досліджують осіб із підоз­рою, результати аналізу надійшли лише 8 квітня.

ПЕРШОЮ ЗАРАЗИЛАСЯ МЕДИЧКА

– Наразі ми здійснюємо епід­розслідування, з’ясовуємо контактних осіб і визначаємо межі осередку, – коментує «Подолянину» завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Алла ГРИЦАЙ. – На будинок наклали карантин, усі його мешканці – на самоізоляції. Туди направляємо дезінфекційну бригаду з нашої установи. Виявлених контактних осіб передаємо до сімейних лікарів для встановлення за ними медичного спостереження протягом 14 днів від моменту останнього контакту з хворим. Постійно в контакті з жінкою були її чоловік і свекруха. Також відомо, що спілкувалася на вулиці із сусідкою. Добиралася до роботи власним транспортом, у місцеві магазини не виходила.
Випадок зареєстрований у Чернівецькій області, але на Ка­м’янеччині маємо осередок, у якому хвора проживає.
8 квітня в місті також було повідомлено про підозру на коронавірус. Чекаємо на результати тестів молодого кам’янчанина. Хлопець має гостру лор-патологію, лікувався в сімейного лікаря. Епід­анамнез у нього чистий, не обтяжений, за кордоном не був, у попередні 14 днів не виїжджав за межі міста, але, зважаючи на не­знач­ну схожість клінічної картини з COVID-19, вирішили перестра­хуватися і взяти в нього матеріали на ПЛР-тестування.
Враховуючи те, що в житель­ки Жванця підтвердили ко­ронавірус, міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ повідомив, що в місті розпочинається експрес-тестування: хворих із пнев­моніями; медиків мобільних бригад; лікарів інфекційного та приймального від­ділень; працівників сімейних амбулаторій; водіїв комунальних автобусів; священнослужителів.

КАРАНТИН НЕ ПОМ’ЯКШИЛИ

Нагадаємо, що з 6 квітня карантин став жорсткішим: запровадження масочного режиму в громадських місцях, наявність документів, заборона виходу особам 60+, табу на відвідування скверів, дитмайданчиків тощо.
Працювати можуть пошта та кур’єрська доставка, об’єкти зі збирання відходів, будівель­них робіт, заклади торгівлі будматеріалами, хімчистки. Люди старші за 60 років мають перебувати вдома, утриму­ватися від контактів з іншими особами, крім тих, із ким проживають. Людям, про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції.
Нагадаємо, що з понеділка перестали курсувати маршрутки. Наразі в місті на колесах лише комунальний транспорт, який перевозить медиків і працівників тих сфер, які забезпечують життєдіяльність міста.
А ось інформація щодо «по­м’якшення» карантинних за­ходів, виявилася фейком. Її днями спростувала Хмельницька ОДА.
Як жителі Кам’янеччини дотримуються карантину – пильнують правоохоронці. У районному відділенні поліції пояснили, що здійснюють спостереження за тими, хто на самоізоляції, а також проводять поки що превентивні заходи з жителями сіл, які ходять без масок. Також щодня слідкують за дотриманням правил карантину особами, які прибули з-за кордону та перебувають на само­ізоляції, нагадують, що за порушення штрафи серйозні – від 17 до 34 тис.грн.
Маємо і перші штрафи серед підприємців, зокрема, Ка­м’янець-Подільський міськрайонний суд визнав винним місцевого продавця кіоску «Шаурма» за порушення правил карантину.
Чергове відеозвернення до кам’янчан зробив 7 квітня міський голова Михайло Сімашкевич. Напередодні великодніх свят мер закликав вірян – мешканців міста та священнослужителів – проявити мудрість в умовах карантину через коронавірус.
– Не страшно, що Пасха – он­лайн, головне – аби рідні були живі та здорові, – зазначив мер.