П'ятница, 20 Травня 2022 р.
28 Січня 2022

У КИЄВІ – З ДУМКОЮ ПРО КАМ’ЯНЕЦЬ

Недавно працювала в од­но­-му із закладів у Старому міс­ті.

Із власних спостережень зробила висновок, що серед 10 від­відувачів стовідсотково був один киянин. Тому при нагоді, коли відвідувала столицю 22 січня, в День Соборності України, вирішила поцікавитися, що думають кияни про наше місто, і звідки вони про нього дізнаються.
Що видалося цікавим: коли спробувала взяти інтерв’ю в перехожих, перші двоє виявили­ся іноземцями. Пізніше інші поділилися думкою, що перлина Поділля перебуває на третьому місці за популярністю в Україні після Львова та Києва. Всевишній подарував Ка­м’янцю унікальний скельний каньйон і насичену історію. Завдяки цьому він зберіг чимало неповторних пам’яток: Стару фортецю, мережу міських укріплень, найста­рішу в Україні Ратушу, костел із мінаретом, багато храмів, середньовічних площ і вуличок.
Під час подорожі, зайшовши перекусити, випадково почула розмову двох молодих людей, які обговорювали освіту та обмовилися про Кам’янець. Було надзвичайно приємно стати свід­ком бесіди.
Також одна київська блогер­ка декілька днів тому поділилася враженнями від поїздки до нашого міста, яке їй нагадало Прагу.
Більшість тих, хто приїжджає з Києва до Кам’янця-Подільсь­кого, отримують спокій і релакс, відчувають приємну атмосфе­ру і відволікаються від проблем великого міста. Кияни поділи­лися досвідом, що часто такі поїздки спонтанні, і в нас вони отримують саме те, чого бракує в мегаполісі. Знають, і що це колишня столиця УНР.
Раніше на білбордах поблизу зупинок зустрічалися реклами місць для відві­дувань, і Кам’янець-Подільський не був винятком. Шкода, але тепер вони замінені на програми вакцинацій, але такі реалії.
У ХХ ст. одній із вулиць Киє­ва дали назву «Кам’янець-Подільська», є там і провулок Кам’я­нець-­Подільський. Отже, па­м’ять про наше місто займає частинку столиці.
Не секрет, що стежки історич­них постатей теж мають інтерес для туристів. У Києві, на Подолі, є пам’ятник і музей Михайла Булгакова, який 1916 р. недовго працював прифронтовим лікарем у Кам’янці. А його перша дружина у своїх спогадах стверджувала, що архітектура Кам’ян­ця відобразилася в «Майстрові й Маргариті» при описі Єршалаїма. Тому шанувальники таланту письменника можуть слідувати маршрутами його життя і потрапити до нас.
Коли побачила в Києві Арку дружби народів, виникло запитання: «Чому ж в історично багатонаціональному Кам’янці-Подільському немає чогось схожого?». Вважаю, що ідею відтворення співдружності народів, які проживали і проживають у нас, варто втілити у центрі Поділля.
Одного дня шаленого ритму в Києві ме­ні вистачило, щоб, приїхавши до рідного Кам’янця, відчути контраст, адже безшум­ності в столиці насправді бракувало.

Діана ЦЕГЕЛЬНИК,
студентка К-ПНУ ім.Івана Огієнка.