П'ятница, 20 Травня 2022 р.
11 Лютого 2022

«ДІТИ НЕ ТВОЇ, АЛЕ АЛІМЕНТИ СПЛАЧУВАТИМЕШ»

Історія Геннадія починалася так, як зазвичай буває в житті: кохання, одруження, наро­дження дітей. Усе змінилося через три роки: шлюб розпався, діти залишилися жити з колишньою дружиною, а Геннадій, який служив за контрактом у лавах Збройних сил України, сплачував аліменти.

Згодом знайомі почали переконувати чоловіка, що насправді діти не його. Геннадій вирішив прямо запитати про це колишню. Жінка підтвердила, що народила дітей не від нього, проте заявила, що сплачувати аліменти чоловікові все одно доведеться, адже в документах саме він вказаний їхнім батьком. Певний час на рахунок колишньої дружини справно надходили гроші. Та трапилося лихо: Геннадій зазнав травми в зоні АТО і служити більше не міг. Сплачувати аліменти не було з чого. Через заборгованість виконавча служба наклала арешт на земельну ділянку, яку чоловік отримав як учасник бойових дій, а відтак почала готувати документи для її продажу.
Така ситуація спонукала чоловіка звернутися до Новоушицького бюро правової до­помоги Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Він розповів начальниці бюро Анастасії НЕБОРЕЦЬКІЙ про свої сумніви з приводу батьківства. За його словами, це був третій шлюб, у двох попередніх батьком стати не вдавалося.
Юристка порадила клієнтові зробити спермограму. Дослідження показало, що вагітність від чоловіка можлива, однак шанси дуже низькі, тому йому рекомендували зроби­-ти ДНК-тест для встановлення батьківства. Оскільки колишня дружина не погоджувалася зробити тести добровільно, Анастасія Неборецька подала до суду позовну заяву про виключення з актових записів про народження дітей відомостей про батька, а також клопотання про призначення судом молекулярно-генетичної експертизи. Ухиляючись від експертизи, жінка з дітьми двічі не з’явилася до експертної установи. Та зрештою вона визнала заявлені позовні вимоги. А Новоушицький районний суд Хмельницької області задовольнив позовну заяву. 25 січня цього року рішення у справі набуло законної сили.
– Ми продовжуємо допомагати клієнтові вирішувати його проблему. Вже подали позовну заяву про звільнення від сплати аліментів на утримання дітей та заборгованості за аліментами, щоб чоловік не втратив своєї земельної ділянки через заборгованість, яка, зважаючи на обставини, його не стосувалася, – додала Анастасія Неборецька.

За інформацією Кам’янець-Подільського МЦНБВПД.