П'ятница, 20 Травня 2022 р.
6 Травня 2022

ВЕТЕРАНИ: СКВЕР ПЕРЕЙМЕНУВАТИ, А ТАНК ЗАЛИШИТИ

28 квітня відбулося розширене засідання ради ветеранів міста за участі міського голови Михайла ПОСІТКА.

Михайло Посітко, Микола Ящук28 квітня відбулося розширене засідання ради ветеранів міста за участі міського голови Михайла ПОСІТКА.
– Місто повинно жити й працювати і у воєнний час. Транспорт. Захист і оборона громади. Допомога військовим. Надання соціальних послуг. Релокований бізнес. Усі ці питання лягли на плечі нашої громади, – зазначив мер. – Завдяки кожному кам’янчанину, волонтеру, медику, військовому Кам’янець усіма силами підтримує Україну в тилу.
Країну чекають непрості часи. І місто ще чекають великі випробування. Але ми маємо їх пройти гідно. Я буду вдячний за будь-яку вашу підтримку та допомогу, – наголосив мер.
Пізніше голова міської ради ветеранів Микола ЯЩУК резюмував засідання на своїй сторінці у фейсбуку.
Зокрема, повідомив про те, що на порядку денному було питання консолідації зусиль органів місцевого самоврядування, громадськості міста щодо покращення соціального захисту населення громади та переселенців в умовах воєнного стану. Із цього приводу виступали заступниця директорки департаменту соцзахисту населення Віра ЧЕХОВСЬКА, голова міської організації Товариства Червоного Хреста Ігор ЗЕМСКОВ та голова первинної організації ветеранів селища цукрового заводу Надія ПІДСКОЦЬКА.
Як повідомив Микола Андрiйович, рада ветеранів вирішила звернутися до міського голови з низкою пропозицій. Зокрема, сквер Танкістів назвати сквером Пам’яті із заміною Вічного вогню на Свічку Пам’яті. Створити комісію з розробки концепції, враховуючи хоча б останні 100 років історії України. Доручити відповідним службам забрати з пам’ятника Танкістам радянську символіку і замінити текст на двох меморіальних дош­ках. На постаменті пам’ятну плиту з написом: «26 марта 1944 г. войска генерал-лейтенанта Лелюшенко Д.Д. освободили г.Каменец-Подольский от немецко-фашистских захватчиков» замінити на плиту з написом: «26 березня 1944 р. війська 1-го Українського фронту звільнили м.Кам’янець-Подільський від німецько-фашистських загарбників».
А плиту з написом: «Вечная слава героям, павшим за свободу и независимость нашей советской родины» замінити на плиту з написом: «Вічна слава героям, загиб­лим у боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини». Танк пропонується залишити як пам’ять про визволителів міста від нацистів 26 березня 1944 р.
– Ідея створення скверу Пам’яті – через наступність поколінь зберегти пам’ять про свою родину, про історію України, об’єднати членів громади, – зазначає Микола ЯЩУК.