Середа, 11 Вересня 2024 р.
25 Серпня 2024

«БРОКГАУЗ ІЗ ПІДЗАМЧА» ТЕПЕР ДОСЛІДЖУВАТИМЕ ІНШИЙ СВІТ

Сьогодні зупинилося серце відомого журналіста, дослідника і краєзнавця Олега БУДЗЕЯ.

Сумною новиною одним із перших поділився голова міського товариства «Просвіта» Славко Полятинчук:

Олег БУДЗЕЙ«Друзі, новина невтішна… Кілька годин тому вичерпався життєвий ресурс нашого знакового краєзнавця, журналіста, громадського діяча Олега Будзея. Олег Васильович відійшов у інший вимір….
Він залишив по собі дуже багату краєзнавчу спадщину, яка продовжить своє життя уже самостійно без Олега на невизначене майбутнє. А ще Олег є поетом та автором дуже досконалих паліндромів, а паліндроми – це шахи в поезії.
Я ще встиг провідати його цього літа, і він мені повідомив, що з кожним днем його сили згасають…
Проведемо Олега в останню путь завтра, 26 серпня, о 15.00, з Підзамча з місця проживання: вулиця Шульмінських, 35 (колишня Кіргізова). Поховання на Зіньківцях».

Багато років тому перший головний редактор газети «Подолянин» Віталій БАБЛЯК написав інтерв’ю зі своїм колегою і товаришем Олегом БУДЗЕЄМ. В назві він влучно назвав його «Брокгаузом із Підзамча», підкреслюючи виняткову енциклопедичність, розум і ретельність знаного дослідника. Їх дружба не завжди була безхмарною, адже обидвоє мали харизматичні характери, проте дуже плідною. Бо саме з читачами газети «Подолянин» насамперед Олег Васильович десятиліттями ділився своїми знахідками, дослідженнями та іншими творчими доробками. У «Подолянині» його статті виходили до 2021 року.
Колектив редакції висловлює щирі співчуття дружині Ользі, дітям та всій родині покійного.
Охочі дізнатися більше про доробки Олега Васильовича, можуть ознайомитися з його статтями на сайті нашої газети. Там же доступне інтерв’ю, яке ми підготували до 60-річчя Олега Буздея з оптимістичною назвою «А Будзей на дембель не збирається! Або чого ми не знали про людину, яка знає (майже) все про Кам’янець?» (https://podolyanin.com.ua/celebrities/sprava/22017/).

Олег Будзей народився 14 січня 1953 р. на Підзамчі. 1970 р. закінчив СШ №1, 1974 р. – фізмат Кам’янець-Подільського педінституту. Працював учителем математики в сільських школах Хмельницької та Вінницької областей (1974-1982 рр.), пізніше – у Кам’янець-Подільському ПКБ АСУ програмістом, старшим програмістом, завідувачем бюро системного математичного забезпечення (1982-1990 рр.).
З 1 грудня 1990 р. працює в кам’янецькій пресі: газеті міської ради «Кам’янець-Подільський вісник»; з 4 грудня 1992 р. – у приватній газеті «Подолянин»; з 20 грудня 1994 р. очолював «Кам’янець-Подільський вісник»; 1999 р. – на посаді літературного редактора у приватному поліграфічному підприємстві «Художньо-виробничі майстерні імені Гагенмейстера»; 2000-2001 рр. – у газеті «Фортеця», з 24 жовтня 2001 р. – редактор відділу пропаганди історії та культури Кам’янеччини в газеті «Подолянин».
Автор науково-популярної книги «Вулицями Кам’янця-Подільського» (Львів, 2005 р.), упорядник хронологічно-біографічних довідників «Кам’янець у червні», «Кам’янець у липні», «Кам’янець у серпні», «Кам’янець у вересні»
(2001 р.). Автор збірки віршів «З архіву душі» (Кам’янець-Подільський, 2000 р.). Упорядник видання «Подолянин: Ми пишемо історію» (2012 р.).
Обирався депутатом Кам’янець-Подільської міськради (1990 р.). З 2009 р. – член Національної спілки краєзнавців України. Почесний краєзнавець України (2015).