Вівторок, 05 Грудня 2023 р.
28 Вересня 2023

БІБЛІОТЕКИ СЛАВНИЙ ЮВІЛЕЙ

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, що відзначається в Україні 30 вересня, Кам’янець-Подільська міська біб­ліотека-філія №1 відзначила свій славний ювілей – 50-ліття від дня заснування.

Історія цієї бібліотеки-філії починається з 1973 року. На сьогодні це одна бібліотека, а в минулому було дві окремі бібліо­теки: бібліотека-філія №1 для дорослих і бібліотека-філія №9 для дітей.
За всі роки її існування тут працювали: Алла Климчук, Валентина Лепська, Раїса Почапська, Олена Репенецька, Валерій Любець­кий, Валентина Калиновська, Світлана Гордєєва, Валентина Мельник, Євгенія Спектор, Ніна Годлевська, Ганна Козак, Ольга Малиновська, Валентина Петелько, Неоніла Колодчук.
І якщо спочатку книгозбірня діяла в тісному, непристосованому для роботи приміщенні,
то 1997 року переїхала в приміщення колишнього дитсадка №25, а у вересні 2009-го бібліотеці надано 2 великі кімнати в приміщенні поліклініки селища Першотравневого.
Сьогодні в бібліотеці працює один бібліотекар, який щороку обслуговує понад 1500 корис­тувачів: від дошкільнят до людей похилого віку. Провідна біб­ліотекарка Неоніла Колодчук – при­вітна господиня бібліоте­ки – створює в ній комфорт і затишок.
Прикрасою бібліотеки є креативно оформлені яскраві виставки, панорами, вітрини. Щороку в бібліотеці та за її межами проводяться чимало заходів із популяризації книги і читання, для підвищення рівня читацької культури, на відзначення знаменних та пам’ятних дат.
Покращенню іміджу бібліотеки сприяє налагоджена тісна співпраця з громадськими організаціями мікрорайону, Цент­ром ПМСД, педколективами ліцею №6 та ЗДО №22.
А ще в реаліях сьогодення бібліотека стала місцем спіл­кування, підтримки і розради для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток у нашому місті.
Про все це і багато іншого йшло­ся 21 вересня під час відзначення славного ювілею.
Вітаючи свою бібліотеку, користувачі наголосили, що «сьогодні – це те місце, де завжди цікаво, де завжди допоможуть, порадять, місце, куди хочеться повертатися знову і знову».
Багато подарунків і приємних слів бібліотека отримала від керівництва, колег, профспілкового комітету, друзів та користу­вачів. У святковому дійстві взяли активну участь учні ліцею №6. Музичні вітання звучали від голови Кам’янець-Подільсько­го об’єднання товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Славка Полятинчука, студент­ки К-ПНУ ім.І.Огієнка Христини Мельник, учениці 8-Б класу Мар­гарити Бзинко.
Із нагоди ювілею бібліотеки хотілося б ще раз привітати всіх користувачів цієї «скарбниці знань» і побажати: нехай книга зав­жди залишається вашим доб­рим і вірним другом, відкриває новий світ фантазії й цікавих пригод для кожного!!!

Ольга ВІТВІЦЬКА, провідна методистка.