Вівторок, 05 Грудня 2023 р.
4 Жовтня 2023

АВАНГАРДНИЙ ЖИВОПИС У BAZNYK STUDIO

До 14 жовтня в Baznyk Studio (вул.Довга, 19) триває виставка художників, які відновлювалися після переживань війни в арт-резиденції «Бакота Хаб» у с.Гораївка.

Завданням резиденції було надати українським митцям, які пережили воєнний досвід, можливість відновити свою культурну діяльність і сили, надати їм час, можливість та ресурси творити в затишку без сирен і тривог, запобігти їхньому від’їзду за кордон, протидіяти інформаційній та культурній складовій російської агресії в Україні.
До резиденції долучилися 15 художників і 5 музикантів, які під час великої війни залишилися в Україні. У межах проєкту завдяки партнерству з Artists At Risk провели онлайн-обговорення із творцями з декількох європейських резиденцій. Роботи резидентів поширять на європейських подіях завдяки партнерству з організацією UAME та їхньою ініціативою Music Saves UA.
Художники, чиї твори нині експонуються, приїхали на Кам’янеччину з різних куточків країни. Це Андрій Кальков, Роксолана Дудка, Вартан Маркар’ян, Марго Резнік, Богдан Постернак, Женя Адвокат, Аліна Хорольська, Віктор Барбара, Роксолана Дейнега, Сергій Сімутін, Зірка Савка, Андрій Горбаль, Тамара Сафарова, Юлія Абрамова та Вадим Ткач. Куратором художньої частини був Андрій Хір.
Загалом художники створили вісім муралів: п’ять у Гораївці та Старій Ушиці, а ще три в різних містах України – у Львові на Urban Camp Lviv, в Одесі та Дніпрі. Також було створено близько 20 живописних, графічних робіт та арт-об’єктів, які й демонструються на виставці. Перед тим, як побувати в Кам’янці, виставка експонувалася в Гораївці, Вінниці та Полтаві. Також під час проєкту створили віртуальну скульптуру бакотського жука. Вона доступна в доповненій реальності як фільтр на інстаграм-сторінці «Бакота Хаб».
*Проєкт реалізувала Громадська організація «Культурний клуб» за підтримки Українського культурного фонду. Засновниками резиденції є Аліна Олійник та Андрій Зоїн.

Ірина ПУСТИННІКОВА.