Понеділок, 09 Грудня 2024 р.
21 Листопада 2024

СПАДЩИНА: ВІД ПІСЕНЬ ДО СТРАВ

Всеукраїнський симпозіум «Немате­ріальна культурна спадщина: можливості, ресурси, виклики», що відбувся на Хмельниччині минулого тижня, об’єднав культурологів, етнографів, фольклористів, митців із різних регіонів нашої країни, представників наукової, культурної та освітньої сфер, що займаються охороною та популяризацією нематеріальної культурної спадщини.

Захід став унікальною платформою для обміну знаннями, досвідом і здобутками у сфері збереження нематеріальної культурної спадщини. Учасники мали можливість поділитися своїм баченням збереження та розвитку нематеріальної спадщини з різних поглядів – від наукового до практичного.

Начальник ОВА Cергій ТЮРІН у вітальному слові нагадав, що до місцевого списку немате­ріальної культурної спадщини Хмельниччини на сьогодні вві­йшло 13 видів. Це унікальні пісні, технології виготовлення страв, обряди та роз­писи. До Національного переліку, зокрема, включено «Традиції декоративного розпису села Самчики».

Володимир ЮР’ЄВОсобливістю заходу стала презентація проєкту «Автентична кухня Поділля. Хмель­ницька область», спрямованого на збереження та популяризацію унікальної кулінарної спадщини Поділля. Заступник начальника ОВА Володимир ЮР’ЄВ розповів, що «Автентична кухня Поділ­ля. Хмельницька область» – це не просто кни­га або збірник рецептів, а масштабний проєкт, де планується задіяти архів, осві­ту, культуру та представників гастрономічної галузі задля створення впізнаваного бренду «Подільська кухня».

– У всьому світі гастрономія відіграє значну роль у туристичній привабливості регіону. І, безумовно, наш край має унікальні ноти в цій величезній симфонії. Ми ставимо перед собою завдання віднайти рецепти з усіх куточків нашої області, асимілювати в нашу гастрономію, осучаснити і зробити при­вабливою для шанувальників. Тож чекаємо на вашу підтримку, адже увага та співпраця нам вкрай необхідні, – додав Володимир Васильович.

За інформацією Хмельницької ОВА.