Четвер, 21 Листопада 2024 р.
20 Серпня 2024

НЕЗАБАРОМ – ДО ШКОЛИ!

Кінець серпня – гаряча пора для батьків школярів. Дітки за літо підросли, їм потрібен новий одяг, новий рюкзак та, звичайно, нове приладдя.

НАПЛІЧНИК

Правильний рюкзак допоможе уникнути проблем зі спиною та зробить навчальний процес більш комфортним. Особливу увагу треба приділяти вибору рюкзака для молодших школярів.
Насамперед він мусить мати ортопедичні властивості. Зошити, підручники, пенал, водичка, ланч… Щодня дитина вирушатиме до школи з таким набором. Ортопедична спинка з м’якими подушечками, що підлаштовуються під природні вигини хребта та рівномірно розподіляють навантаження по всій спині – це те, що вам потрібно. Анатомічні лямки мають бути широкими та комфортними.
Нагрудний ремінь не тільки зафіксує рюкзак у найзручнішому положенні, а й допоможе ще більше розвантажити спину, створивши додаткову точку розподілу ваги.
Вага порожнього рюкзака має бути до 1 кг, а наповнений наплічник – не важче 10% від маси тіла дитини.
Не обирайте рюкзак на виріст. Він має бути зручним тут і зараз. Під час приміряння, покладіть у нього декілька книжок, щоб дитина відчула його вагу з наповненням.
Роздільники для книжок та зошитів – допоможуть дитині підтримувати речі в порядку.
А також спонукають розташовувати найважчі предмети (такі як книжки та товсті блокноти) впритул до спини. Ця невеличка хитрість оптимально збалансовує вагу рюкзака, а його вміст відчувається легшим.

ПИСЬМОВЕ ПРИЛАДДЯ

Особливо важливо підібрати правильну ручку для першокласників.
Краще зупинити свій вибір на виробі з якісного матеріалу. Вага її має бути невеликою, інакше навантаження на руку в процесі письма не уникнути.
Занадто довгі та надто короткі ручки незручні. Оптимальна довжина – 13 см. Ручка повинна м’яко писати, щоб малюкові не доводилося її сильно тиснути, але вона не повинна мазати, інакше пастою буде забруднений весь зошит. Ручка високої якості має тонку рівномірну лінію. Наявність прогумованої вставки на корпусі ручки не дозволить пальцям дитини ковзати.
Якщо школяр – шульга, то краще купити спеціальну ручку, яка розроблена саме для тих, хто пише лівою рукою.
Наявність декоративних елементів на ручці дуже приваблює школярів, але може відвертати увагу під час навчання.

ЗОШИТ

Дизайн обкладинки зошита – це перше, що впадає в око дитині. Звичайно, діти люблять все барвисте, кольорове, яскраве
і просять купити зошити, на обкладинках яких зображені герої улюблених казок, мультфільмів тощо. Але психологи рекомендують обирати зошити з нейтральними малюнками, щоб не відвертати увагу учня від навчання.
Лініювання в учнівських зошитах не повинно бути занадто бляклим, і занадто контрастним. Це впливає на зір. У якісних зошитах поля і лініювання
з обох сторін аркуша збігаються. Цей факт легко перевірити, подивившись лист на просвіт.
Вважається, що занадто білий папір псує зір. Окулісти, наприклад, рекомендують, щоб листи були кольору слонової кістки (топленого молока). Уникайте білосніжних сторінок і тому, що деякі виробники використовують оптичні відбілювачі, додають люмінесцентні речовини, які дуже шкідливі для дитячих очей. Згідно з чинними гігієнічними нормами, білизна аркушів повинна становити не більше 88%.
Занадто тонкі аркуші просвічують чорнило на зворотному боці. Щільність зошитових листів повинна бути не менше 55 г/м2. Так само важливо, щоб папір був трохи шорстким, не ідеально гладким, і не глянцевим.
Скоби, щоб уникнути травм, повинні бути добре загорнуті всередину.
На зворотному боці зошита обов’язково повинні бути вказані країна-виробник, бренд, штрих-код, сорт, артикул, товарний знак та стандарт, за яким він виготовлений. Дешева продукція може мати у своєму складі небезпечні домішки, які можуть викликати алергію й негативно впливати на слизові оболонки.
Уникайте виробів із запахом. Постійний контакт із зошитами, просякнутими хімією та ароматичними домішками, може спровокувати головний біль, алергічні реакції, навіть токсикологічні отруєння, захворювання печінки.