ДВА ГРАНТИ ОДНОГО КОЛЕДЖУ!
Кам’янець-Подільський фаховий коледж індустрії, бізнесу та інформаційних технологій став переможцем одразу двох проєктів у межах грантового конкурсу мультидонорської ініціативи Skills4Recovery, спрямованої на підтримку модернізації професійно-технічної освіти в Україні.
Цей конкурс, організований Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Solidarity Fund PL (SFPL) за фінансової підтримки ЄС, Німеччини, Польщі та Естонії, став першим грантовим проєктом такого рівня для системи фахової передвищої освіти України. Із 232 заявок було відібрано 17 переможців. Хмельниччина представлена двома ініціативами – і обидві реалізовує Кам’янець-Подільський фаховий коледж індустрії, бізнесу та інформаційних технологій.
– Ми очікуємо, що всього в рамках цих проєктів нові знання отримають понад 260 здобувачів і здобувачок освіти, більше як 100 студентів пройдуть додаткову практику на базі виробничих підприємств, а коледж покращить свою матеріальну базу сучасним обладнанням на суму 1,6 млн грн. Загальна вартість грантового фінансування складе майже 5,5 млн грн, – зазначає директор коледжу Сергій НИКИФОРЧИН. – Проте для нас ці гранти – не лише фінансування, це визнання потенціалу колективу, підтвердження правильності місії, яку ми визначили для себе пріоритетною при підготовці майбутніх фахівців: стати коледжем, який не лише навчає, а й працевлаштовує.
Перший проєкт «Модернізація підготовки студентів спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» спрямований на розвиток практичних навичок роботи на сучасному обладнанні та верстатах із числовим програмним керуванням.
– Ми адаптуємо освітній процес до вимог сучасної промисловості. Наші студенти будуть вміти працювати з ЧПК-обладнанням, отримають актуальні компетентності та завдяки новим партнерствам із бізнесом зможуть проходити стажування ще під час навчання, – пояснює проєктний менеджер напряму «Електроенергетика» Сергій КОВАЛЕНКО. – Грантова програма передбачає закупівлю актуального навчального обладнання, стажування викладачів, осучаснення змісту освітніх компонентів, додаткові курси для розвитку технічних і м’яких компетентностей студентів.
Другий проєкт, що реалізовується коледжем у партнерстві з ГО «Науково-технічний центр «Подільський біорегіон», передбачає посилену співпрацю з підприємствами гірничо-переробного комплексу, широке оновлення навчального середовища та навіть створення студентського соціального підприємства.
– Грант на модернізацію підготовки гірників – це продовження нашої плідної співпраці з коледжем, яка триває близько 2 років, – резюмував голова ГО НТЦ «Подільський біорегіон» Юрій ПАСТУХ. – За цей час ми спільно реалізували низку проєктів молодіжної, соціальної та волонтерської спрямованості. Але цей за своїм змістом особливий. Він про інтеграцію освіти з ринком праці, кар’єрні перспективи випускників і розвиток сталих навчально-виробничих зв’язків із підприємствами регіону. Проєкт дасть студентам унікальну можливість привести їхню кваліфікацію та навички у відповідність до потреб роботодавців і вимог ринку праці. Ми ставимо за мету підготувати конкурентних спеціалістів, які залишатимуться працювати в Україні.
Нещодавно представники індустріального коледжу взяли участь у зустрічі грантоотримувачів у м.Львів. Захід став стартовим майданчиком для реалізації всіх проєктів, а також нагодою для знайомства, обміну досвідом і налагодження співпраці.
А 12 червня на засіданні Ради роботодавців коледжу за участі представників підприємств регіону, Центру зайнятості, викладачів і студентів обговорили пропозиції щодо модернізації освітньо-професійних програм, підготовлено рекомендації щодо придбання виробничого обладнання, визначено ключові компетенції та очікувані вміння майбутніх фахівців, які необхідно актуалізувати, розроблено програму співпраці з підприємствами-партнерами.
Спеціалісти ТОВ «Кнауф Гіпс Скала» (м.Борщів, Тернопільська область) 18 червня в рамках додаткової професійно-практичної підготовки в роботодавців провели для студентів-гірників 2-3 курсів майстерклас щодо роботи з новітніми GPS-приймачами. Cтуденти випускного курсу мають змогу відвідати кар’єрні консультації та розробити персональний кар’єрний план під керівництвом досвідченого фахівця.
Основні проєктні заходи реалізовуватимуться в новому навчальному році й триватимуть до травня 2026 року.
За інформацією Кам’янець-Подільського фахового коледжу індустрії, бізнесу та інформаційних технологій.