Субота, 02 Серпня 2025 р.
19 Серпня 2022

ЩО ЩЕ МОЖНА ПОСАДИТИ?

Цьогоріч літо не надто тішило Кам’янеччину дощами, натомість сонце випалювало наші сади, грядки і поля. Чимало господарів скаржаться, що через посуху врожай мають набагато менший, ніж торік.
Однак не варто опускати рук, бо ще весь серпень можна садити зелень та овочі. Навіть на початку осені можна знову наповнити город яскравою смачною і корисною зеленню.

САЛАТ-ЛАТУК. Можна сіяти не тільки двічі за сезон, а й протягом усього літа через невеликі інтервали часу. Салати терп­лять низькі температури, їх не лякають навіть заморозки. Посіяти можна сорти листкового салату з коротким періодом вегетації, які люблять прохолоду і не потребують довгого світлового дня. Найпоширеніший – латук, зокрема, «ромен» і «айсберг». Листовий латук можна їсти через 35–40 днів після садіння.
Якщо салат не встигне вирости до заморозків, він може дозріти під плівкою.

ШПИНАТ любить прохолоду, короткий світловий день і ряс­-не поливання. Збирати врожай можна, залежно від сорту, через 30-50 днів після сівби.

РУКОЛА має оригінальний гірчично-горіховий гострий присмак. Оптимальна для її росту температура – 14-18 градусів, короткий світловий день. Не боїться вона і заморозків. Важливо добре поливати руколу, інакше вона почне гірчити. Зрізати листя можна вже через 25-30 днів після висівання.

КРЕС-САЛАТ має присмак гірчиці та хріну. Росте він надзвичайно швидко: 12-17 днів від садіння до збирання. Крес-салат любить прохолоду.

ПРЯНІ ТРАВИ (кріп, коріандр, базилік, петрушка, цибуля на зелень та інші швидкорослі й холодостійкі) можна вирощувати у другу зміну. Врожай готовий до вживання через 20-40 днів після висівання. Щоб трави сходили швидше, насіння треба потерти в долонях, а після цього залити гарячою водою (не окропом), замочити на добу, а потім висівати. Землю треба як слід удоб­рити азотно-калійним добривом. Тоді сходів можна очіку­вати вже через 8-10 днів, а ще через 2 тижні ласувати молодою зеленню.

РЕДИС І ДАЙКОН. Осінній редис виростає більшим і соковитішим.
Також чудовий варіант для садіння наприкінці літа: горох, буряк, морква, редька, огірки, кущова спаржева квасоля, мангольд (листовий буряк), ультра- та ранньостиглі сорти капусти. При цьому немає потреби висаджувати капусту з розсади, можна просто посіяти насіння в землю – все інше зроблять теп­ла літня погода і не дуже довгий світловий день.

Підготувала Галина МИХАЛЬСЬКА