Вівторок, 05 Грудня 2023 р.
13 Липня 2023

ЩОБ ПІВНИКИ НЕ СУМУВАЛИ

Після завершення цвітіння ірисів потрібно підвищити турботу про них, щоб наступного року воно було таким же яскравим.

Три найважливіші поради по догляду за ірисами після цвітіння.
ОБРІЗАННЯ. Сухі квітконоси обо­в’язково видаліть, щоб у них не заселилися різні шкідники та збудники хвороб, а також не забирали зі стебла зайву вологу й поживні елементи.
У залишених квітконосах згодом почне активно дозрівати насіння та відбирати в рослини сили. Зріжте їх гострим і стерильним секатором біля розетки листків, заодно видаліть сухе, пожовкле та підгниле листя.
Остаточне обрізання надземної частини зробіть у вересні на висоті 13-15 см від прикореневої розетки.

РОЗДІЛЕННЯ ТА ПЕРЕСАДЖУВАННЯ. Щороку рослина утворює дітки, від чого збільшується площа кореневої системи ірису, яка починає недоотримувати потрібне харчування, що може відобразитися на подальшому розвитку рослини. Тому кожні 3 роки пересаджуйте іриси та розділяйте їх на окремі саджанці. Проводьте таку маніпуляцію по завершенню квітнення ірисів.
Для цього викопайте рослину, видаліть квітконоси, вкоротіть листя на висоту 15 см, обріжте коріння на 2/3 їх довжини та розділіть, а після висадіть у грунт.

ПІДГОДІВЛЯ. Для закладання квітконосами бруньок їх потрібно добре підгодувати. Внесіть добриво через 21 день після цвітіння. Для цього використайте фосфорно-калійне добриво, змішавши 30 г калійної солі з 60 г суперфосфату. Під кожен кущ ірису внесіть 15 г цієї суміші та присипте грунтом. Внесіть це добриво не менше як два рази із проміжком 14 днів.