Вівторок, 05 Грудня 2023 р.
13 Липня 2023

НЕ РОЗСЛАБЛЯЙТЕСЯ В ЛИПНІ

Незважаючи на те, що головні городні роботи виконуються навесні, нині все ще можна висадити декілька рослин і зібрати з них урожай.

У липні можна висадити безліч культур, здебільшого це зелень і салатні овочі. Для цього ідеально підходять грядки, що звільнилися від колишніх посадок. Також городники висаджують рослини, врожай з яких потрібно буде збирати восени.

САЛАТ-ЛАТУК, КРЕС-­САЛАТ І РУКОЛА. Такі салатні овочі можна висаджувати все літо, бо дозрівають вони швидко і дають регулярний урожай. Ці культури холодостійкі, тому засівати насінням грунт городники починають уже з весни, а потім кожні два тижні повто­рюють процедуру, щоб регулярно мати свіжу зелень до столу. Враховуйте, що серед різноманіття салатів усе-таки є весняні, літні та осінні сорти. Літні вимагають висаджування в добре зволожений грунт і регулярного поливання, інакше рослини будуть гірчити на смак.

КРІП. Його висаджують також із ранньої весни, а потім кожні 10-15 днів до самої осені. Грунт для садіння кропу повинен бути добре розпушений, а також розташовуватися під прямими сонячними променями. Найкраще насіння кропу замочити перед садінням на 2-3 дні в гарячій воді, тоді перші сходи з’являться швидко. Якщо цьо­го не робити, то розвиток рос­лини відбудеться на 13-18 до­бу після садіння.

ШПИНАТ. Ця культура також дуже лояльна до тем­ператур. Щойно із землі сходить останній сніг, її вже можна висаджувати на городі. Крім того, шпинат сумісний майже з усіма іншими рослинами, тому він буде відмінним варіантом для висаджування в міжряддя.
З березня по липень шпи­нат сіють для використання зрілого листя, до середини серп­ня – заради молодого.
У липні найкраще обирати сорти, стійкі до стеблуван­-ня, а висівати їх з інтервалом 20-30 днів.

РІПА. Насіння цього овоча можна сіяти весь липень, тіль­ки варто обрати правильний сорт: ранні – 45-60 днів від сходів до технічної стиглості; середні – від 60 до 90 днів; пізні – більше як 90 днів.
Городники, які планують використовувати ріпу влітку, висівають її навесні, а ось урожай із насіння, посадженого в липні, можна буде зібрати ближче до осені й заготовити на зиму.